• |
ide | kryesore

Muç Nano acarohet me gazetarët që pyesin Tahirin: Janë armiq!

Lajme, Të fundit

Në gjithë historinë e kronikës për Saimir Tahirin, ku ka kanabizim, trafik droge, grupe kriminale, policë të aratisur etj etj, Mustafa Nano gjeti tek ish ministri një detaj për ta lavdëruar, gadishmërinë e tij për të dalë para gazetarëve që Nano i quajti “armiq” të tij.

Kaq u desh që Basir Çollaku t’i kthehej flakë për flakë duke i kërkuar të ruante etikën. Por ndryshe sa ka bërë në disa përballje të tjera Nano është përmbajtur dhe nuk ka shpërthyer. Ndoshta duke parë se Basir Çollaku e kishte marrë parasysh që kur e kundërshtoi Muç Nanon, t’i shkonte deri në fund sherrit.

Basir Çollaku: Kë quan armik ti? Ç’i ke këto brockulla?

Muç Nano: O Basir, ti je në studio përballë meje…

Basir Çollaku: Hë ça pastaj? Kujt i thua armik? Ruaj etikën, se nuk je mësuar të ruash etikën!

Muç Nano: O Fevzi, këtë hipokrozi të jetës shqiptare nuk e kuptoj, dhe thonë nuk jemi armiq. Mua po të më nxjerrësh përballë Berishës, unë armik e kam.

Basir Çollaku: Ti e ke mik, ke qenë ambasador.

Muç Nano: Kurba ime më e ulët televizive është kur jam përballë Basirit dhe Klodi Lalës

Klodi Lala: Meqë e ke kurbën e ulët, po ta ngremë kurbën.

Muç Nano: Po nuk ngrehet moj, mjafton prania juaj dhe nuk ngrehet!

11 Comments

 1. A mund te jete shprehje gazetari rmiq,,, ne diskutim , e dhenie opinioni kjo thargem e nje njeriu qe permend emerin e atij qe e urren, se keshtu shprehet ky MUc Nano qe me analizen me te vogel, e pershkrimin me te madh per kete farse opinionisti, do ishte skandal gazetaresk ne etiken e soteme te komunikimit profesional, sepse ne shume raste ka reflektuar arrogance e banalitet te nje amatori te keq dhe e nje njeriu qe ta impono mos rrespektin. Per mendimin tim, ky nuk e meriton te jete pjese e debateve ne komunikim me personalitete dhe njerez te komunikimit.

 2. Ky do plumbin. Ky shpall armiq, ky vehet njish ke qelbesira vetem se ka inat Berishen etj.
  Ky nuk ka asnje vlere pse ti harxhoje ajrin Shqiperise?

 3. Berisha në vitet 92-95 bëri gabimin se kështu si ky fshatari komunist i pandryshueshëm nano, që e bëri ambasador në vend të një tjetër kandidati mbase komunist, por shumë me integritet se ky, afroi pranë PD qindra persona të tillë që bënë atë luftën e famshme antikomuniste duke bërë që komunistët e ndershëm e profesionistë më vonë ta urrenin Berishën me të drejtë se u hoqën nga puna dhe u zevëndësuan nga plehra të tipit mustafa nano.

 4. Nuk ka se pse të habitet kush, që ky Gjushi gazetar nga Skrapari e deklaron veten armik të Berishës e mik të banditëve e kriminelëve trafikantë droge e prostitucioni.
  A nuk është po ky Mu…..ç, që ju bëri thirrje gjithë qelbësirave në Shqipëri që të votonin për të ardhur këta në pushtet ?

 5. Ne ka me pseudo gazetar se ky -mut[c]nano ,njeri i trashe anadollak qe ben te fortin neper studiot televizive dhe nje birbo bythe lepires i i morrave te kuq .

 6. Me burre qelbesire nuk e gjen
  Ne Shqiperi
  Po’ ti moj klodi
  Je edhe nga veriu
  Psé s’ja fute nji shpulle ti
  Leshonin syte xixa

 7. Shume i plakur duket ketu, ky Mut Nano! Nuk e lene te qete urrejtjet dhe shpirti i lig qe ka ! Sidoqofte, nuk eshte budalla por eshte plehre dhe e kupton qe ka humbur çdo rrespekt e dinjitet, e sillet arrogant e incivil qe kur ka filluar te kuptoje se kurveria e tije nuk i hyn me ne pune; por flet me armiq e anti parti njesoj si bastrdi enver, duke filluar me mbrojtjen e serbeve e kunder Skenderbeut( qe na del edhe historian, e qe lehu pas atij austrikakut, qe shkruante kunderGjergj Kastriotit, I paguar nga serbet) e kunder shqiptareve ne pergjithsi, Kosovare sidomos! Tradhetar si gjithe rraca e bastarde qe e ka dhjere! Sidoqofte une e “falenderoj” per moton e gjetur para zgjedhjeve 2013: “Te mlidhen te gjithe qelbesirat per te rrezuar Saliun” ….. Dhe qelbesirat u mblodhen……..e Saliu ra……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu