• |
ide | kryesore

FOTO/ Taksisti fotografoi për 20 vite rresht klientët e tij

Lapsi Leaks

Ndenjësja e pasme e taksisë së tij në Nju Jork ishte një “studio fotografike” për dekada të tëra. Taksisti Ryan Weideman arriti në këtë qytet në vitin 1980 me shumë ëndrra. Ai e kuptoi menjëherë sa e vështirë ishte të filloje jetën si një fotograf, pasi me paratë që fitoje me atë profesion nuk mund t’i paguaje faturat dhe qiranë.

Frymëzuar nga një fqinj i tij që ishte shofer taksie, Ryanit i erdhi ideja për t’u bërë taksist duke u munduar të bashkonte kështu punën e tij me pasionin për fotografinë. Për 20 vite që punoi si taksist, ai fotografoi pasagjerët e tij. Tashmë ka publikuar të gjitha fotografitë dhe pamjet janë mahnitëse. Shikoni më poshtë:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu