• |
ide | kryesore

Zyrtare/ Mësohet se kur dhe ku do të luhet finalja Boca – River

Sport

Tashmë është zyrtare. Ndeshja e kthimit e Coppa Libertadores do të luhet në Madrid në stadiumin “Santiago Bernabeu” i cili u përzgjodh për përballjen mes rivaleve argjentinase, River Plate dhe Boca Juniors. Ndeshja do të luhet në 9 dhjetor në orën 20.30. u refuzua ndërkohë kërkesa e Boca për të marrë një fitore në tavolinë. River Plate u dënua me 400 mijë euro gjobë dhe të luajë më dyer të mbyllura në sezonin e ardhshëm të Conmenbol. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu