• |
ide | kryesore

Djegia e mandateve/ Ambasadorja e gjermanisë shkon në zyrën e Kryemadhit

Lajme, Të fundit

Pas takimit me kreun e PD, Lulzim Bashën, ambasadorja gjermane Susanne Schütz, ka nisur një takim me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhin.

Takimi po zhvillohet në selinë e LSI-së dhe vjen pas vendimit për djegien e mandateve nga opozita.

Kujtojmë se opozita vendosi unanimisht të djegë mandatet parlamentare, ndërsa këtij vendimi iu bashkuan edhe aleatët duke përfshirë edhe LSI.

Sot në orën 17:00 PD ka thirrur Këshillin Kombëtar, i cili do të jetë organi përfundimtar që do të vendosë për lënien ose jo të mandateve.

 

2 Comments

  1. Si mer guximin Ambasadorja e gjermanise te ndermare bisedime me Moniken pa silikonuar surratin, domatet dhe zajet e bythes!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu