• |
ide | kryesore

VIDEO/ Protesta e opozitës, Parlamenti rrethohet nga tela me gjemba

Lajme, Të fundit

Opozita ka paralajmëruar një protestë masive ditën e nesërme përballë Kuvendit, e cila pritet të fillojë rreth orës 10. Në pritje të protestës, policia dhe Garda kanë marrë masa ditën e sotme për mbarëvajtjen e saj.


Një ndër masat e mara është edhe vendosja e telave me gjemba pranë ambienteve të Kuvendit. Kjo masë është marrë me qëllimin për të penguar protestuesit në rast se do të ketë tentativa për të thyer kordonin e policisë, siç ndodhi edhe në protestën e së 16 shkurtit.


Ndërkohë Policia e Shtetit bëri me dije se gjatë protestës së ditës së enjte, ka të dhëna për nxitje dhune dhe organizime me natyrë kriminale.

“Nga informacionet e mbledhura nga shërbimet përkatëse, ka të dhëna për nxitje të dhunës dhe organizime me natyrë kriminale. Synohet hyrja me forcë në sallën e Parlamentit, duke ushtruar dhunë mbi personelin që ka detyrimin ligjor të sigurojë mbrojtjen e institucionit themelor të demokracisë”, – thuhet në reagim.

Protesta opozitës/ Parlamenti rrethohet me tela me gjemba on Vidnews.


5 Comments

  1. Nuk heq dorë enveristi Gramoz Rruçi nga telat me gjemba , simbol i skllavërimit të këtij populli, që nga kampet e përqëndrimit e deri në kufijtë e Shqipërisë. Tani paska vendosur të rrethojë Kuvendin sikur ja ka lënë trashëgim si pronë Enveri.

  2. PO MKY PLE THOSHTE QE SDUHET TE BEHET MURI I MEKSIKES VETEM E VETEM SE THOSHTE TRAMP TE BEHET KY QEN THOSHTE JO GARDHE ME KFINJET JO GARDHE ME VUCICIN DHE SERBIN THOSHTE DHE VISITONTE NJEHER NE 3-DITE BEOGRADIN DHE VENDO GARDHE NE QENDREN E TIRANES QE E KAN NGTTUR TIRANSIT DHE DIBRANET KETE KRYEQITET KY GREK THANAS JORGO VASOLLAQ APO CFAR TI FUASH ZE VEND ………………….

  3. Sa nostalgji ka -Ruruci-per telat me gjemba,per brezin e bute ,per piramidat .Qe sa njerez ka vrare kur ishte minister i brendshem ne kohen e Ramizit per -kalim te pa ligjshem te kufirit duke e veshur me petkun e nenit -Tradheti ndaj atdheut.

  4. Sa nostalgji ka -Ruruci-per telat me gjemba,per brezin e bute ,per piramidat .Qe sa njerez ka vrare kur ishte minister i brendshem ne kohen e Ramizit per -kalim te pa ligjshem te kufirit duke e veshur me petkun e nenit -Tradheti ndaj atdheut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.