• |
ide | kryesore

Alibia e Ramës me skenarin rus që po na pengon drejt BE

Arkiva, Kryesore

Edi Rama më në fund ka folur për rrezikun rus në konferencën e përbashkët për shtyp me Zoran Zaev. I pyetur nga gazetari Thimi Samarxhi, në lidhje me rrezikun rus për të cilin foli shefi i sherbimit sekret Bendo, në sfondin e protestave opozitare, kryeministri nuk i mohoi këto zëra. Me një gjuhë plot nënkuptime ai tha se “Rusia nuk eshte një vend tifoz i zgjerimit të BE, as i integrimit tonë në BE. Sa here kjo axhende cenohet, çdo vend qe nuk eshte tifoz sheh nje oportunitet” nënvizoi kryeministri duke hequr një paralele me situatën aktuale.


Mirë po po të shkohet pas kësaj logjike i bie se hashashin na e kane mbjelle nga Moska, kriminelet në parlament i ka futur Kremlini, tenderat pa gare dhe PPP i kane organizuar oligarket ruse. Shume na paska penguar Rusia ne rrugen drejt BE.


Pra, nëse sot po akuzohet indirekt opozita, djegja e mandateve dhe protestat e dhunshme si pengesa të rrugës drejt BE-së që mbështetet nga Moska, i bie që me të njëjtën logjikë të akuzohet edhe qeveria që ka deshtuar tre herë me radhë të hapë negociatat.

Debati kush punon për Kremlinin mund të zgjasë pa fund, madje të shkojë deri tek shprehja : “Nuk duam Brukselin para qarkut të Fierit”, por këtë propagandë bajate zor se e kapërdin ndonjë shqiptar.

©Lapsi.al

 

13 Comments

 1. Kodra pas bregut, jo po bregu pas kodres ,e terrci -verrci ,Nje njeri qe nuk ka per cfare te flasi fillon me labirinthe fjalesh te pa kuptimta.Kur vete ai eshte filo –Rus ,me Vucicin ne krye .Na nxjerr dhe sharlatanin e -SHISHIT-duke folu se -opozita -na paska ndikimin Rus.

 2. N.q.s ky profeti yne flet per rrezik rus, atehere cfare mund te themi per levizjen qe beri ne Min. Jashtme?! Qe ne kulmin e ndryshimeve gjeopolitike ne Ballkan, vuri nje alien ne krye! Po per pislliqet Putin-Vucic-Thaci-Haxhiu-Rama per ndarjen e Dardanise?! Kush na qenka me prane Putinit tani?

 3. C’lidhje ka droga dhe te gjitha ato lidhje pa kuptim qe ju beni kur dihet fare mire qe droga filloi dhe u konsolidua nga qeveria e Sali Karaxhicit i cili deklaroi zyrtarisht se drogen e lejonte ai vete per arsye politike. Kur furnizonte me nafte Serbine per te vrare Kosovaret. Kur tenderat, PPerat dhe gjithe pordhet dhe mutrat e tjere i ka filluar ai me kredite perqindja e te cilave ishte ne nivelet me te larta te botes.
  Dhe sot me keto lajme ushqeni lexuesit dhe komentues idiote te ketij portali.

  1. i pa emer ik ne qenef negjmije dhe ha drog e mut me ramen sa te don.drogen nuk e nisi saliu qe te beri njeri por enveri,ramizi,ruqi,fino,meta,majko,rama.kush mbronte drogen ne lazarat pos aleksander xhuvanit e luiza xhuvanit.kot e ke ,ju kan dal mutet mbi uj.

 4. Rusia ka interrsa gjeopolitike ne Shqiperi!? Besoj se.kjo eshte po aq e vertete sa te thuhet qe Shqiperia ka interesa gjeopolitike ne Vemezuele

 5. Nuk e thot vetem rama por shba be dhe nato,por ju shpellare si stalini dhe llumi kur e thot rama juve ju hyn prasi ne byth

 6. i pa emer ik ne qenef negjmije dhe ha drog e mut me ramen sa te don.drogen nuk e nisi saliu qe te beri njeri por enveri,ramizi,ruqi,fino,meta,majko,rama.kush mbronte drogen ne lazarat pos aleksander xhuvanit e luiza xhuvanit.kot e ke ,ju kan dal mutet mbi uj.

 7. Ari ,ik mbush gojen edhe bythen me kar gomari. Amerika ja qi robt rusit edhe gjithe kelyshave te rusit dhe sllaveve kudo ku jane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu