• |
ide | kryesore

VIDEO/ Tërhiqet Neritan Ceka: I ç’mallkoj ata të lagjes sime…

Syri i Lapsit

Politikani Neritan Ceka një javë më parë mallkoi të gjithë shqiptarët që do të shkonin të votonin në 30 qershor. Mbrëmjen e së enjtes në emisionin “360 Gradë” në “Ora Neës”, Ceka ç’mallkoi të gjithë ata që për ideal të partisë, nuk duan bukë as ujë, të shkojnë të votojnë në 30 qershor.

“Falënderoj të gjithë Facebook-sat për këtë ngritje të papritur të realitetit tim. Kisha kohë që merresha vetëm me arkeologji edhe që më vunë në nivelin e Gjushit dhe Niçes, por në një drejtim në krah të kundërt. Tani mallkoj dhe ç’mallkoj dhe po e them publikisht.


Ç’mallkoj të gjithë ata që për ideal të partisë, për të cilën nuk duan bukë as ujë, të shkojnë të votojnë në 30 qershor.

Ç’mallkoj të gjithë ata sidomos ata të lagjes sime, se unë jam tek lagja 5 ku janë gjithë sekretarët e komitetit qendror madje njëra me tha me atë që bën po pengon reformën zgjedhore”, – tha ai.

11 Comments

 1. Kush shkon e voton me dt 30 i raft kanceri ne fyt pasi nuk voton per te ardhmen e familjes se vet por voton per Gerdallen plakun e rrjedhur Edvin pordh rigoni.

 2. Ky esht nje nder artikujt me te bukur qe kam lexuar nder vite :). Zoti Ceka esht i madh hehehehe.
  Ps: cmallkimi nuk njihet ne kushtetute duhet te shprehet administrativja 😛

 3. Jo se jam me partine socialiste madje ja shkerdhefte rusia fisin socialisteve me ne krye edin, por ti mor ceke je kokrra e vari karit dhe kete nuk e luan as zoti.

 4. Problemi është fare i thjeshtë. Çfarë fituan shqiptarët duke votuar vetëm për Partinë e punës për 5 dekada me 99.99% ?
  Është mashtrim i madh të trajtohet dekreti i presidentit sikur po ju heq shqiptarëve të drejtën për të zgjedhur.
  Dekreti i tij bën thirrje për të kundërtën. Që shqiptarët të zgjedhin midis disa alternativave politike e jo të votojnë si bagëti vetëm për një parti, e anullimi i dekretit të mëparshëm, nuk do të thotë se ka anulluar zgjedhjet, por që në situatën e krijuar nga Edi Rama, zgjedhjet të shtyhen në kohë e pas negociatave , ato të zhvillohen me pjesmarjen e të gjitha partive e gjithë shqiptarëve.
  Dëgjova në kontaktet telefonike të qytetarëve me një nga televizionet, ku një grua thoshte se unë “kam 9 vota” që do ti japim për Edi Ramën, e ndërkaq thoshte se vajza ime , ndonëse ka përfunduar me rezultate të shkëlqyera shkollën e lartë që prej 6 vitesh, ishte pa punë. A nuk mjafton qoftë edhe ky rast për të kuptuar blerjen e votës me grupe familjare ?.
  Kësaj grua të gjorë e me mangësi intelekti, ose i është premtuar që do ti jepen para për 9 votat “e saj”, ose i është premtuar se po qe se do të votojnë të nëntë pjestarët e familjes, , vajza e saj e shkolluar do të punësohet.
  Këtë propogandën e premtimit për punësimin e studentëve ekselentë , vetëm për të marë sa më shumë vota, a nuk e kemi dëgjuar si shumë këto kohët e fundit nga Rama ?
  Ka mbi 6 vite që qeveris.
  Përse nuk e bëri këtë në kaq vite, e do ta bëkërka sot që i kan dalë në përgjime se punësimet në administrata qeveria e tij i bën me komandën e bandave kriminale ?

 5. Ty te mallkofte zoti dhe te zencin haqet e popullit te thjeshte dhe te shkofsh ne ferr o shkerdhate politikan, o kurve burre , mallko veten qw ste punon dhe shif gruan se po te qihet zyrave pederast muti !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu