• |
ide | kryesore

Profil / Arben Keshi, shefi i policisë, krahu i armatosur i Ramës në vjedhjen e votave

Kryesore, Lajme, Të fundit

Truri komandues i operacionit të vjedhjes së votave në Dibër rezulton të jetë një drejtor në Ministrinë e Brendëshme Arben Keshi i cili sipas gazetës prestigjoze gjermane ka ngritur një skemë të qartë dhe stratëgji për blerjen e votave, për pengimin dhe shantazhimin e votuesve. Megjithëse është i ndërgjegjshëm se Kodi Zgjedhor e dënon me tre vite burg pjesmarrjen e administratës publike në intimidimin e votuesve keshi bën gjithçka që partie Socialiste të kapë një rezultat maksimal. Ai dëgjohet në përgjime të flasë me kryeministrin Rama dhe ti zotohet se  do të arrijë objektivin e tij dhe se rezultatet e zgjedhjeve do të jenë në përputhje me pritshmëritë.

Kjo bisedë që e nxjer Ramën komanduesin dhe ideatorin e manipulimit elektoral është pjesë e dosjes së famshme 184/2006. Rama, Gjiknuri Tahiri, etj janë porositësit, ndërsa keshi në terren është zbatuesi i urdhrave.


 

Rreth 3 vite më parë Partia Demokratike dorëzoi në Prokurorinë për Krime të Rënda një kallëzim penal, ku shkruante se në Dibër po vepronte një grup i strukturuar kriminal, që po blente votat dhe kërcënonte votuesit dibranë për llogari të kandidatit të mazhorancës, Muharem Rama.

Në listën me emrat që Partia Demokratike ka dorëzuar asokohe në Prokurori dhe që sipas saj, ishin pjesë e grupit kriminal që po blente votat dhe kanoste votuesit dibranë ishte dhe emri i Arben Keshit.

Për Keshin në kallëzimin e PD, shkruhej se ishte drejtor i Qendrës së Mbyllur për të Huajt e parregullt në Republikën e Shqipërisë, dhe se kryente veprimtarinë kriminale të shpërndarjes së parave në këmbim të votës në zonën e Maqellarës.

Prokuroria nuk bëri asgjë në lidhje me këtë çështje, ndërsa sot në përgjimet e publikuara nga gazeta “Bild”, Arben Keshi shfaqet si protagonist së bashku me kryeministrin Rama, për blerjen e votave dhe intimidimin e votuesve.

©Lapsi.al

21 Comments

  1. Ju edhe me kar ne byth tju kapesh po te virgjer ngeleni , skeni pas ndonjehere turp qe te keni tani , bij kurvash jeni e te till do vdisni , te pa cipe .

   1. ka ca fiqira si puna jote ketu, qe qellimisht fillojn e flasin juve dhe neve. Kush juve o gruaqir e moterqir e mamqir, kush juve, juve kush. un jam nje person, nuk bej pjes as ne parti, as futboll nuk shikoj e as me rruhet per gje. ti serb bythe qe kerkon percarjen e shqiptareve duke then juve e neve, paguhesh 4 euro qe te ngjallesh percarjen per objektiva meskin antishqiptar. juve, neve, juve , neve. shko mer kar se ka vec dy kategori; nuk jan mavi e shqupista, nuk jan veri jug, nuk jan qytetar e shpellar, PO JAN POPULL E POLITIKAN. HISTORIA KA TREGUAR QE POLITIKANET JAN SJELL SI FISQIRA E ME KEQ SE PUSHTUESIT NE 100 VJET TE EKZISTENCES TE SHTETIT. keshtu qe boll fute percarjen o 80-leksh. boll u ankove per krimet e njerit e justifikon ato te tjetrin.

    1. Ça thu o te qifsha ropt e shtepise o qelbesire mavi. Ju kurvat mavi o te qifsha motren dhe gjyshen , gruan dhe vajzen o pidhropsh . Per kete qe i keni bere ketij vendi ju buzkuqt e enveri duheni vra me buk ne goje o te qifsha burrat e grat qe te rrethojne . Une i kam qi motren gjithe politikes pos sidomos ju kuvave mavi akoma me fort . Ropt ne pafundesi o sojkurve

 1. E keni gabim. Ky ka qene ne pergjim per tjeter gje (nuk e di se per cfare) dhe ne rrjete kane rene edhe te tjere qe nuk e dinin historine e pergjimit. Ne ate kohe kishim PP dhe jo PPP qe te lajmeronte se cfare po ndodhte. Sa per pyetjen qe ben njeri me siper, le t’i shpjegoje dikush se votimi i hapur perben veper penale dhe ai qe po kerkonb qe drejtori i shkolles ta tregoje voten hapur, po e shryn ne krim drejtorin duke e shantazhuar me buken e gojes. A eshte indicje apo prove kjo, le ta gjeje KM dhe te gjithe bythelepiresit e tij

 2. O rrac muti u plasi bomba o rrac muti kot lodheni si ha bota keta justifikime gjthe diten thoni ju jo jo jo por jeni zen me presh ne duar, Rrac e degjeneruar te pakten thoni po njeher.

 3. kolegu Mul Nokes ky. Kete Rama e ka zgjedh per kundrapesh ndaj Mul Nokes. Qija ropt, kur them un partit jan thejsht klane mafioze, asgje me shum, fillojn ca ketu e me thon morr i kuq apo kelysh i sales. u qifsha morrat e kuq e kelushat e sales, te gjith mjeran.

 4. Nese do isha ne vend te KM do i kerkoja PPP qe te arrestonte te gjithe ata qe jane kapur ne pergjime. Kaq budallenj jane treguar saqe kane rene ne kurth duke u munduar te diskreditojne qeverine tone dhe bashkine e Dibres te dale nga vota e lire. Vetem nese do ndaloheshin keta persona dhe t’ju behej nje gjyq i drejte nga drejtesia e re qe po lind dhe qe do i nxirrte te pafajshem, atehere KM do ishte i paster si akullore

 5. Shendetsia falas, 300000 vende pune, arsim me te mire se ne gjith boten, Reform ne gjyqesor asnje gjykat ne pune, rendi dhe qetesia ne maksimum 👎 , taksat me te ulta ne bote👍 hhhaaa ky esht km GERDALLA.💩

 6. As kisha orthodokse serbo rudo greke se shpeton dot ate zvarranik. Edvin ik e futu poshte boleve te Baba Erdoganit, fare e keqe

 7. As kisha orthodokse serbo rudo greke se shpeton dot ate zvarranik. Edvin ik e futu poshte boleve te Baba Erdoganit, fare e keqe🤮🚽🤮🚽🤮🚽

 8. As kisha orthodokse serbo rudo greke se shpeton dot ate zvarranik. Edvin ik e futu poshte boleve te Baba Erdoganit, fare e keqe🤮🚽🤮🚽🤮🚽🐷

 9. Ju komentuesit e kuq ose me mir moter qire, gra qire, vajza qire, me mire fis qire , mbani vesh erdhi dita qe per gishtat e kembeve do vareni o rrac e qir, do lani dhe borxhet e baballarve tuaj o plera o te degjeneruar. Rrini urt ose mblidhni plaqkat se do digjeni me zift asfalti o rrac Ruso Serbi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu