• |
ide | kryesore

Gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor bëjnë lapsus gjatë dhënies së vendimit për 30 qershorin

Lajme, Të fundit

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar vendimin e Partisë Uniteti Kombëtar me kryetar, Idajet Beqiraj, i cili kërkoi çregjistrimin nga zgjedhjet e 30 qershorit.

Sot u la në fuqi nga Kolegji Zgjedhor vendimi i KQZ-së dhe për rrjedhojë nuk u njoh dekreti i Presidentit, i cili e anuloi datën e zgjedhjeve.


Gjatë dhënies së vendimit nga trupa gjykuese e Kolegjit Zgjedhor, u vu re një gabim te data e dhënies së vendimit.

Për vendimin u tha se nuk mund të ankimohet dhe se u mor sot më datë 26 qershor 2019, ndërkohë që data është 24 qershor. Nuk dihet nëse kjo ngatërresë ka qenë e qëllimshme.

Vendimi u mor sot nga gjyqtarët Tomor Skreli, Ridvan Hado, Lindita Sinanaj, Artur Malaj dhe Shkëlqim Mustafa.

10 Comments

 1. Pa pa pa ça lajmi,te dali urgjentisht presidenti dhe te çdekretoje vendimin e kolegjit zgjedhore pse bene lapsus…o lapsi jeni bere per te ardhur keq pz…

 2. O shoku po kishe prit pak te te shkonte sufllaqja ne bark pastaj ishe leshu per komente… sdq ky do jete ndonje nga ata te pergjimeve vari .arin

 3. Gjyqtaret te tmerruar nga Udheheqesi, fanar ndricues, japin vendime me porosi.

  Vetingu eshte verdalle, dhe Qelbesira ka kontroll te plote, sepse vete emeroi KPK-ne

  Qelbesira ka tepsi, timon, Kazan, parlament, gjyqesor, KLSH…….
  Te gjitha.

  Sidoqofte. I doli boja.

  Eshte perfundimish moralisht dhe poilitikisht I mbaruar.

  Nuk e ha me njeri, Gebelsianizmin e tij.

  E pret nj fitorje e trishtuar, e tipit te Frontit Demokratik te qemotit.

  99.99 % e votuesve do votojne mavine.

 4. dhe Vendimi I Gjykates perfundon:

  … Tirane me 26-06-2019

  Bo bo bo…

  Keta Gkyqtare, edhe daten nuk e kishin korrigjuar nga Vendimi/Shkrese qe I kishte ardhur nga Kryeministria.

  Kjo eshte Reforma ne Drejtesi.

  O cope Derr, militant Rilindas.

  E kupton ku jemi katandisur?
  Gjyqesorin e kontrollon, Qelbesora.
  Parlamentin, of course.

  Dmth. Zero, ndarja e Pushteteve.

 5. O Qelbesira te Keyeministrise.

  Edhe Vendimin, ja dergoni Gjyqtareve dorazi, dhe me gabime?

  Ku e kishit mendjen, apo kishit ndonje Koncesion/PPP/Tender per te bere sot, dhe u nxituat.

 6. Cope e Derrit foli, si me siper.

  Nuk dhuroi, tia shajne Udheheqesin.

  Pa buke, pa uje rri cope e Derrit
  vetem Prijesi mavi, te marre te gjitha pushtetet, sepse keshtu, Partia mbi te gjitha, dhe Derri, fle gjume I kenaqur.

  Tani, Koncesione te mbare, per Qelbesiren.

  Kurse Ti, o Derr, beji gati , leket kur te shkosh ne Kukes, se Rruga Durres Kukes, fluturoi ne duar private, fale Qelbesires, dhe kane vene nje Tra,
  qe TI, O COPE DERR,te paguash.

  Do ta bejne edhe Rrugen Tirane Durres, me pagese, po Ti, o cope Derr, nuk interesohesh, se, I di Partia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu