• |
ide | kryesore

VIDEO PREKESE/ I gjithë spitali nderon 10-vjeçaren që dhuroi organet për 81 persona

Lapsi Leaks

Ky është momenti kur i gjithë spitali dili në korridor për të nderuar një 10-vjeçare që dhuroi të gjitha organet e saj të cilët mund të ndihmojnë 81 persona. Quhej Francine Salazar dhe u godit në mënyrë fatale nga një makinë ndërsa kishte dalë për të marrë një akullore në qytezën e saj Tulare County në Kaliforni në 7 gusht.

I gjithë stafi i spitalit “Valley Children” që ka dalë në korridor për të nderuar vogëlushen. Ishte një vendim i familjes së saj për të dhuruar organet kur mjekët vendosën se nuk mund të behej asgjë për rikthimin në jetë të vajzës. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu