• |
ide | kryesore

Berisha nxjerr SMS-në: Malësia e Krujës e mbushur me kanabis që ruhet nga…

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim këtë të diel në Facebook duke përcjellë informacionet e ardhura nga një ish-punonjës policie, i cili pretendon se në një fshat të malësisë së Krujës ka plantacione kanabisi që ruhen nga pushtetarët.

“Plantacionet e mijra e mijra rrenjeve te Kanabisit qe mbrohen nga narkoshteti! Ato nuk preken ndonese jane denoncuar disa here tek Edvin Mafia, gjeneral Hashashi dhe Ardi Eskobari!” – shkruan Berisha që publikon edhe një mesazh të ardhur në adresë të tij.


“Pershendetje doktor , ne radhë te pare ju uroj shendet dhe gjith te mirat ! jam nje ish efektiv policie nga kruja , dua te ndaj nje shqetesim me ju dhe gjith opinionin publik . plantacionet te medha ne fshatin noje te malsis kruje , nen mbrojten e kryetarit te bashkis kruje z,Artur Bushi dhe depotetit te edvin droges z,

Rrafman Rraja dhe ushtaret e tyre si shefi i komisariati e kryeplaku i fshatit noje po mbrojn plantacione me kanabis edhe oficer te lart nga tirana po terrorizojn banoret e zones.

Per keto plantacione kane dieni dhe informacion te plote ministri Sander Lleshi,drejtori i pergjitheshem Ardi Veliu dhe vet kryeministri por ato mbrohen dhe nuk preken.te lutem anonim” – thuhet në SMS-në e publikuar nga Berisha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu