• |
ide | kryesore

“Ku je o të q**** kokën!”/ Takim i epik i futbollistëve shqiptarë në Spanjë (VIDEO)

Syri i Lapsit

Të shtunën u luajt takimi mes Malagas dhe Albasetes në Ligën e Dytë Spanjolle, ku në fushë ishin plot 3 shqiptarë, Keidi Bare dhe Armando Sadiku për Malagën, ndërsa Rei Manaj si titullar për Albaseten.

Takimi u vendos nga Manaj që i dha fitoren 1-0 Albasetes. Por, në një video të postuar nga klubi i Malagës duket edhe takimi “vëllazëror” i 3 shqiptarëve para nisjes së ndeshjes. Sadiku dhe Manaj po bisedonin kur aty afrohet fieraku Bare.


Ky i fundit, ka bërë bujë edhe në rrjetet sociale, për fjalët që i drejtohet Manajt: “Ku je të q****a kokën tënde?”.

I menjëhershëm ishte reagimi i Sadikut, që i thotë Bares të mos shajë, duke parë edhe zyrtarin e klubit që po filmonte.

“Pse, ku dinë shqip këta?” – vazhdon më tej Bare, por Manaj i kujton: “Ka shqiptarë te faqja”. Përqafimi mes shqiptarëve tregon shoqërinë mes shqiptarëve. ©LAPSI.al

Bare – Manaj – Sadiku on Vidnews.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu