• |
ide | kryesore

Luiza Xhuvani rikthehet në skenë

Paparazzi, Slider

Luiza Xhuvani është ringjitur sërish në skenë e ka dalë përpara publikut artdashës, vetëm pak javë pasi humbi bashkëshortin e saj, regjisorin Gjergj Xhuvani.


Ishte shfaqja poetike “Mbrëmë i përshpërita një ylli”, e mbajtur në Qëndrën Kulturore të Katedrales Ortodokse në Tiranë,  që riktheu aktoren në krah të yllit të filmit Ndriçim Xhepa dhe regjisorit të shfaqjes, Kristian Koroveshi. Ky i fundit pak ditë më parë rrëfeu se pas ndarjes së parakohshme nga jeta të Gjergj Xhuvanit, brenda tij ekzistonte dyshimi se Luiza do refuzonte të ngjitej në skenë për veprën.


1 Comment

  1. Si ka fytyre dhe del ne skene para publikut . Djali qe kjo edukoi, e perkedhelte duke e mbrojtur per cdo krim, vrau 5 njerez duke u mbyllur deren 5 nenave. Aktivizoi gjithe shtetin dhe per nje ore e solli cunin me helikopter nga Gjirokastra kur e akuzuan per bashkpunim kriminal. E denuan me 2 vjet burg per vrasjen e pare sikur kishte vrare nje pule.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu