• |
ide | kryesore

Andi Bejtja: Pa mbështetjen e djeshme të ambasadave të ShBA dhe BE, Rama s’do bënte dot dhunë te unaza

Të fundit

Gazetari Andi Bejtja ka reaguar lidhur me situatën e dhunës që ka nisur prej orës 06:00 të mëngjesit të sotëm në zonën e Astirit, ndërsa shprehet se në emër të Reformës në Drejtësi janë duke u kryer shumë krime.

SA KRIME PO BEHEN NEN EMRIN TEND O REFORME NE DREJTESI !


Pas pershendetjes neveritese qe Ambasada Amerikane dhe BE i bene emerimit ne dhunim te Kushtetutes te dy anetareve te Gjykates, nuk ka se si mos ndodhe dhe kjo dhune qe po shohim kete mengjes ndaj banoreve te Unazes se Re e shume shkelje te ligjit e dhunime te demokracise..

Te Jeni te bindur keshtu do ndodhe dhe Teatrin apo me cdo gje korruptive sa here qe BE apo USA do mundohem te justifikojne leket e hedhura per reformen ne Drejtesi qe ne fakt po shkojne per kapjen e shtetit nga Kryeministri.

SA krime po behen nen Emrin tend o Reforme ne Drejtesi… Me beri pershtypje zvarritja qe policia i beri aktivistit te njohur Ervin Goci i cili thjesht po monitoronte protesten e banoreve si aktivist… Nuk pres te flase njeri nga nderkombetaret, prandaj e dashur opozite nuk ke pse vazhdon me kot ” Rrugetimin per Shqiperine”, por mer rrugen per te Unaza Re…

11 Comments

  1. Kerkohet urgjentsht zgjidhje kombetare.Sekti ogurzi rilindje masone ,plehra , krimba, qelbesira ,pa moral, pa fe , pa atdhe duhet urgjentisht te shporren nga Shqiperia,s,kane asgje te perbashket me Shqiperine e shqipetaret. Tani eshte fundi dhe ndarja perfundimtare nga kulcedra Rama Velija. Dialogu protesta kane marre fund .Tani shporrje dhe pastrim territori nga kjo rilindje okulte,fare e keqe ,kancer!

  2. Rama ka dy aleate: Nderkombetaret e ngecur tek kurthi i reformes ne drejtesi dhe opoziten qe kujton se Rama do bjere vete edhe pse e shikon tek forcohet cdo dite. Ne Shqiperi forca eshte me e rendesishme se legjitimiteti.

  3. futini nje kokerr espulsi ktij Andi bejtes, dhe gjithe bejtexhinjve te tjere. kta njerez sduhet te shkelin me as ne europe e as ne shba sepse pervecse i jane perveshur perendimit, kam bindjen se kane ngjyer gishtat ne fondet ruse te lulushit, jane bllokada me e madhe e zhvillimit te vendit, jane armiq te drejtesise dhe te demokratizimit te vendit, jane thjesht mostra

    1. Per cilen drejtesi dhe demokratizim e ke fjalen? Per ate qe nxjerr te pafajshem Ministrin e Brendshem trafikant? Apo per ate qe fle mbi dosjet e zgjdhjeve te vjedhura? Apo ate qe qe nuk heton per miliardat e koncesioneve? Keni filluar edhe vete te besoni pallavrat me fonde ruse, kur ketu po shkaterrohet cdo grimce e konceptit te shtetit dhe institucioneve. Prinderit tuaj ngazelleheshin kur Enveri zbulonte armiqte e partise, bijte dhe niperit kerkojne t’i ndalohet Europa dhe USA atyre pak zerave kunder qe kane mbetur. MOSTRAT E KETIJ VENDI JENI JU!

  4. Ujku mjegull do. Dhe egersirat e pangopura gjak. Dhe hajduteria rrumpalle e anarki. Dhe krimi alla ram me ushtri qe nuk nginjet….tym e flak. Pastaj mema amerike dhe jo vetem taka taka si zonje me eksperienc qindra vjecare ne kete fushe e di vete se cfare ben sepse tashme eshte shume e parashikueshme ne perplasjen e radhes te duarve.

  5. O Bejte, po me nderkombetaret cfare ke more burre……me sa shihet edhe ti je pjese e atyre qe nuk duan reformen ne drejtesi me ne kryefatkeqin ,Presidentin tone….qe nuk kuptohet pse rri ne nje karrikge qe nuk e pyet askush per cfare eshte….

  6. keto jane mafja ,bande ambasada dhe prostituta ,kurrsesi nuk mund te jene ambasada perendimore, edhe ambasada ruse ne komunizem nuk ka bere keto krime qe po bejne keto bande anbasada .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu