• |
ide | kryesore

Dashnor Diko tregon për shkëputjen nga muzika, ‘Bëra mirë’

Paparazzi, Slider

Dashnor Diko ishte i thirrur ditën e djeshme në emisionin e mbasdites ‘Rudina’ .


Këngëtari foli per jetën e tij private duke prezantuar dhe dy djemtë e tij tashmë të rritur Bobi 21 vjeç, ndërsa Xhoni 18 vjeç.Bobi dhe Xhoni kanë pasion notin, ku prej më shumë se 10 vitesh merren me not.


Të dy kanë marrë pjesë në garë të ndryshme kombëtare të notit madje janë vlerësuar dhe me medalje.Ndërsa Xhoni ishte pjesëmarrës dhe në Kampionatin Botëror të Notit në Hungari.

I pyetur nga moderatorja cila ishte arsyeja e shkëputjes nga muzika Dikou përgjigj:

’Për mua ishte kështu e papritur një ftesë nga njerëzit e familjes sime, për t’i hyrë biznesit. Ishte një variant që doli papritur, normale që ishte diçka e panjohur për mua. E mora këtë iniciativë dhe them se bëra mirë deri diku. Një ndihmë e madhe shumë për mbarëvajtjen e familjes nga ana ekonomike. Por është një fushë që do shumë punë, vëmendje, përkushtim por them se kam bërë mirë.

1 Comment

  1. me fal po cfare eshte ky dashnor diko qe gazetaret e marin ne interviste?!!
    pak njerez me vlera ka per tu promovuar…po therrisni njerez koti
    promovoni o njerez qe kontribojne per vendin,mjeke..mesues,,piktore..poet,,arkitekt,inxhiniera…

    po ky cka bere …..apo kendoi 1 kenge bananen… po ja dy ose tre kenge dhe kaq …. puuu sa turp
    me vjen te qesh se sqaj dot nga njerezit ordinere qe promovoni …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu