• |
ide | kryesore

Ishin në helikopterin e Bryant/ Familja që u shua, por askush nuk flet për të (FOTO)

Lajme, Të fundit

E gjithë bota u trondit nga aksidenti që i mori jetën Koby Bryant dhe vajzës së tij 13-vjeçare. Bashkë me ta kanë ndërruar jetë edhe 7 persona të tjerë. Më e dhimbshme ishte ajo e familjes Altobelli ku ndërruan jetë bashkëshortët John dhe Keri si dhe vajza e tyre Alyssa. Çifti ka lënë pas dy fëmijë të tjerë. John ishte trajneri i skuadrës së bejsbollit Orange Coast Collage.


Midis viktimave ishte edhe Christina Mauser e cila ishte trajnere e një ekipi basketbolli të një shkolle fillore. Ajo ishte trajnere e vajzës së Bryant dhe Altobellit. Viktimat e tjera ishin, piloti Ara Zobayan, Sarah dhe Payton Chester.

Résultat de recherche d'images pour "victims kobe bryant"

4 Comments

 1. Asnje moment nuk ka sepse duhet te jesh famos qe I paemri te thithi diskutimet.Mjere atij qe I ha bytha dhe se te gjithe duan te te rrjepin,qofte dhe te vdekur.

 2. I jap të drejtë autorit të këtij shkrimi, që na kujton se sëbashku me vdekjen tragjike të basketbollistit të shquar me të bijën, humbën jetën tragjikisht edhe 7 persona të tjerë që askush nuk i përmend me emër.
  Pothuajse të gjitha mediat e botës lajmin e këtij aksidenti tragjik e lidhin vetëm me emrin e ktij sportisti, që është bërë i famshëm, vetëm se ai ka qenë shumë i aftë që të fuste topat në kosh .
  Tifozëria e sëmurë sportive do të ma quante ndoshta cinike që pas vdekjes së një idhulli sportist, të përmend këtë fakt real. Jo të gjithë emrat e shquar kanë të njejtën vlerë për gjithë shoqërinë e prohresin e saj.
  Një shkencëtar qoftë edhe jo i famshëm që i jep njerëzimit shumë herë më tepër sesa një sportist, padrejtësisht injorohet nga mediat e nga opinioni publik, ndonëse vepra e tij mund ti shërbejë shumë gjeneratave të njerëzimit e një sportist që duke shkelmuar një top që futet në rrjetë apo një basketbollist që e fut topin në kosh, mbivlerësohet sikur ka shpikur levën e Arkimedit.
  Ndërkaq në shoqërinë e sotme njerëzore, kemi edhe paradoksin tjetër.
  Bëhet multimilioner një sportist që “zbavit” tifozët e tij me mjeshtërinë për të futur një top në kosh, e mgelet gjithë jetën i varfër një mjek i shquar në rang shkencëtari, që ja kushton gjithë jetën e tij, shpëtimin deri të miliona jetëve të njerëzve të tjerë me zbulimet e tij në fushën e mjekësisë.
  Nuk e zhvlerësoj sigurisht edhe sportin, si një veprimtari me vlera të mëdha për shëndetin , por më shumë do të vlerësoja një veprimtar të shquar që ka aftësitë organizative për të bërë masive marjen me sport të njerëzve. sesa një sportist të famshëm multimilioner.

 3. Te jape te drejte jo vetem ky por dhe ato femrat kokeboshe qe vetem dalin lakuriq dhe fitojne shuma marramendese vetem sepse zhvishen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu