• |
ide | kryesore

FOTO/ Si do dukeshin sot Napoleoni, Jul Cesari, Aleksandri i Madh, Xhokonda…

F1, Stil

Si do të dukeshin sot fikurat historike të së kaluarës. Becca Saladin dhe Vėjūnė Rimašiūtė kanë realizuar me anë të një projekti rindërtimin e disa prej këtyre figurave të historisë që nga antikiteti deri në historinë moderne botërore.

Projekti quhet” Royalty Now dhe nisi në shkurt të 2019 fillimisht me Anne Boleyn, por projekti shkoi shumë më tej. Shihni rezultatet. ©LAPSI.al

Julius Caesar
Julius Caesar
Alexander The Great
Alexander The Great
Queen Elizabeth I
Queen Elizabeth I
Agrippina The Younger
Agrippina The Younger
Jane Austen
Jane Austen
Anne Boleyn
Anne Boleyn
Mary, Queen Of Scots
Mary, Queen Of Scots
Madame De Pompadour
Madame De Pompadour
Empress Elisabeth Of Austria
Empress Elisabeth Of Austria
Louis XIV, The Sun King
Louis XIV, The Sun King
Katherine Of Aragon
Katherine Of Aragon
Louis XV
Louis XV
Marie Antionette
Marie Antionette
Catherine Parr
Catherine Parr
The Grand Duchess Anastasia Romanov
The Grand Duchess Anastasia Romanov
Emperor Augustus
Emperor Augustus
Queen Isabella Of Castile
Queen Isabella Of Castile
Abraham Lincoln
Abraham Lincoln
Christina Of Denmark
Christina Of Denmark
Madame Du Barry
Madame Du Barry
Eleanor Of Toledo
Eleanor Of Toledo
Caligula
Caligula
Napoleon
Napoleon
Katherine Howard
Katherine Howard
Benjamin Franklin
Benjamin Franklin
Henry VIII
Henry VIII
King Henry VII
King Henry VII
Mona Lisa
Mona Lisa
Grace Kelly
Grace Kelly

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu