• |
ide | kryesore

Jeff Bezos paditet për shpifje nga vëllai i ish gruas

Paparazzi, Slider

Jeff Bezos, njeriu më i pasur në botë është paditur nga vëllai i Lauren Sanchez, së dashurës së tij.

Michael Sanchez, e ka paditur atë, duke thënë se Bezos ka shpifur për të, kur tha se Michael ka zbuluar fotografi private të Jeff. Javën e kaluar u tha se kishte prova, që Michael ishte burimi i të dhënave dhe mori 200 mijë dollarë në këmbim të shërbimeve të tij. Wall Street Journal raporton, se prokurorët kanë prova, që tregojnë se Lauren Sanchez i dërgoi tekstet intime të Bezos vëllait të saj, i cili më pas i shiti në National Enquirer. Michael thotë se si rezultat i deklaratave të Bezos, ai pësoi dëm të konsiderueshëm.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu