• |
ide | kryesore

Testi për një agjent të FBI/ Pse gruaja shpëtoi dhe burri vdiq nga e njëjta pije

Lapsi Leaks

Një burrë dhe një grua shkuan në një restorant për darkë. Ndërsa ata ishin në pritje të pjatës kryesore, ajo porositi 5 pije me akull sepse ishte shumë e etur. Gruaja piu 4 prej tyre menjëherë, ndërsa burri piu vetëm një. Pas pak minutash njeriu u sëmur dhe vdiq. Mjekët thanë që të gjitha pijet ishin e helmuese.

Pyetje:

Pse gruaja ishte akoma gjallë kur burri vdiq? Lexoni përsëri me kujdes.

Përgjigjja.

Helmi ishte në akull. Meqenëse gruaja i piu shpejt pijet e saj, akulli nuk kishte kohë të shkrihej. Burri piu ngadalë dhe helmi u shkri në pijen e tij.

6 Comments

    1. Kurse te Merua ka debate me serioze, psh., nese Toka eshte e rrafshet apo drejtkendore….

      PO PSE KOMENTON KUR NUK TE INTERESON OR KOMUNIST I VOGEL LAPRAKE!

  1. Test pa lidhje. Shancet qe ai burri ta pinte me shpejt jane me te medha sesa te zonjes qe piu 4 cope. Pra nqs helmi ka qene i perqendruar te akulli. Duhet thene te parashtrimi i problemit qe ai burri e piu ngadale psh..ose gota e tij erdhi pak me vone se keshtu ka disa zgjidhje si problem..nejse

  2. “ajo porositi 5 pije me akull ” pra edhe burri e kishte pijen me akull! Karlliqet e juaja nuk kane fund, efekti eshte i njejte si per kurven ashtu edhe per burrin e kurves 🙂 Thjeshte kurva vdiq pas burrit pasi piu goten e fundt me akull , akulli zvoglon perthithjen e helmit deri sa shkrine.Pra kurva e zgjati jeten e saje me 3 gota me shume se burri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu