• |
ide | kryesore

Emergjenca e Covid-19, nesër riatdhesohen nga Londra 135 studentë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Operacioni për riatdhesimin e shqiptareve që kanë mbetur jashtë si pasojë e koronavirusit po vazhdon.

Mësohet se ditën e nesërme do të riatdhesohen nga Londra 135 studentë.


Gjithashtu, në ditët në vijim do të riatdhesohen qytetarë, pjesë e listave të emergjencës, të cilët do të kryejnë udhëtimet e tyre nga Gjeneva, Frankfurti dhe Lyoni.

Sot udhetoi drejt Romës ministri i Jashtem Gent Cakaj, për të siguruar përmbylljen e të gjithë procedurave dhe për të siguruar sjelljen e 120 shqiptarëve drejt atdheut te tyre.

4 Comments

    1. Pse Bravo i qofte o kar? E ka detyre.Paguhet nka taksat tona. Secili shtet ka bere te njejten gje, Bile ky deri para 2-3 ditesh ishte kategorikisht kunder, dhe e tha edhe te Eni Vasili qe skam ndermend te beje kete gje. Tani eshte tjeter gje se u rrit presioni nga populli, dhe do te beje show, per te fshehur viktimat e koronavirusit. Po kur gjen kara si ti qe e falenderoni, mire na e ben

      1. Po te ishte per DETYRE , detyre e kane pasur qe ne 91 te gjithe politkanet tane per te sjelle nje demokraci ta pa njollosur e perdhunuar nga ish sigurimsat qe kapen 2 partite kryesore. Por asnjeri nuk e ka bere kete detyre. Ka qene nje 30 vjecar me zhgenjime dhe trishtim te madh ku gjerat e mira qe jane bere jane shume te pakta.. Keshtu qe cdo gje e mire qe behet sot eshte per tu duartrokitur.

  1. Silli more silli shqiptaret ne shtepi, por me pare merr masa te mbrosh popullsine. Keta qe vijne duhen futur ne karantine. Jo ti leshosh neper qytete e te mbysin dynjane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu