• |
ide | kryesore

VIDEO/ Nazarko: Ik pirdhu o budalla! Taulant Muka: Ti me gjimnaz, unë shkencëtar!

Syri i Lapsit

Ka degjeneruar në fyerje dhe etiketime personale debati mes shkencëtarit Taulant Mukës dhe Shpëtim Nazarkos gjatë emisionit “360gradë”. Gjithçka ka nisur pasi Muka e ka korrigjuar Nazarkon për një term, gjë që e ka nxehur shumë analistin.

Menjëherë ky i fundit ka filluar me fyerjet personale, ndërkohë që për të ‘shuar’ gjakrat ka ndërhyrë edhe drejtuesi i emisionit Artur Zhei, i cili ka siguruar Mukën që Nazarko nuk i ka me të keq ofendimet. Përkundrazi i ka si shenjë konfidencialiteti ndaj figurës së tij.


DEBATI I PLOTË:

Taulant Muka: Është statistë diferenciale

Shpëtim Nazarko: E di më mirë se ty unë, rri tek këpuca. Po bëhesh si ata të Enver Hoxhës, që thoshin kemi inteligjencën popullore. Po kujt i plasi që je ti shkencëtar? Je në terezi apo jo? Lëri të tjerët të diskutojnë. Je emëruar shkencëtar ti? Hajde të të japim një medalje.

Taulant Muka: Një pyetje shumë të thjeshtë të bëra.

Shpëtim Nazarko: Ke vajtur si gjithë ata shqiptarët e tjerë. Ik tani! Boll na tregove përralla në Shqipëri? Nga u bëre shkencëtar ti?

Taulant Muka: Pse nxehesh ti mua më paguan shteti zviceran, jo ai shqiptar! Ti ke mbaruar shkollën e mesme dhe më tregon shkencën?

Shpëtim Nazarko: Aty ku luaj unë… Iko pirdhu, ik o budalla tani

Taulant Muka: Ja shiko fjalorin!

Shpëtim Nazarko: Ik o tani!

Artur Zhei: Muka, zoti Nazarko është një nga analistët më të mirë në Shqipëri

Shpëtim Nazarko: Po lëre tani, aty ku luaj unë ti nuk futesh dot kurrë. Kur flas unë, flas unë. Kur llap ti, llap. Tani do ha unë.

Taulant Muka: Unë flas me argumenta shkencërorë

Shpëtim Nazarko: Po ik o tani!

Artur Zhei: E ka me mirësi, e ka si konfidencialitet

33 Comments

 1. EV,mos ja shaj Nazarkon-Zhejit,se e paska analistin me te mire!!!!!Kulmi.Idioti,do mbroje idiotin.Por fajin per kete debat e ka Muka,qe qendron ne ate mjedis plehre,dhe i pergjigjet 360 Grades,ne cdo emision,.Nuk e shikon Taulanti se ke mbledh-ne pergjithesi Zheji,ne ate emison?Inxhinjerin e ndertimit qe na qenka edhe jurist,aktorin pervers Laertin grek,si dhe shoket e tyre.

  1. Pse ju duket me i mire Muka juve. Rrot trrapi eshte si per faktin qe i kthen pergjigje Nazarkos, i cili eshte plak i rrjedh. Ashtu dhe per faktin qe shkallen e inteligjences o idiot nuk ta jep shkolla. A e di ky shkenctari Muka se ca pune ben sot njeriu me koeficentin me te larte te inteligjences, madje me te lart dhe se Anjshajnit, Pune te rendomte ne ndertim.

 2. Muka eshte nga njerezit me negative qe kam njohur ndonjehere permes medias. Nuk ka shkencetar te mirefillte e te suksesshem qe te kete qofte edhe pak minuta kohe per te humbur me ceshtje qe nuk i perkasin profesionit dhe fushes se tij specifike te aplikimit. Kurse Muken e gjejme perhere te gatshem te fuse hundet ne ceshtje te ndryshme shqiptare, sidomos kur behet fjale per te fituar nje maje thoji shikueshmeri. Shumicen e kohes ne ceshtje krejt pa lidhje.

  1. …”njerezit me negative qe kam njohur nepermjet medias” vtm nga kjo fjali le te kuptohet qe je me nivel intelektual medioker. Le pastaj gomarlliqet qe shkruan me tutje

 3. Po mire more -kandar-komentues ti a e njeh mire Shpetim Nazarkon me gjithe te villain Nazarkon teeter?SHPETIMI ESHTE NJE BYTHELEPIRES I PUSHTETEVE.Kurse ky tjetri te pakten ka mbajtur nje drejtim -Akoma tek ura ky-Keta Jane -peshtymot nga fshati Helmes iKolonjes -keta te urojne Dritero Agollin qe ishte nip jo tek keta por tek kushurinjte e tyre qe i mori ne Tirane dhe bene nga nje shkolle ,se dhite e Helmsit do ruanin sot e kesaj dite .Sot na hiqen si analista ,Keta Jane fundurina dhijaresh qe i shkolloi -Partia-ku i brumosi me propoganden e saj fame keqe .aTA E DINE SE AKOMA SOT DUHEN TE BRUMOSEN TE GJITHE ME FRYMEN E PARTISE TYRE .Dhe i shet mend dhe ketij zotit -Muka-qe per fat te keq nuk e njoh se care eshte ,por nuk krahasohet ai kerrma me kete djale te ri.

 4. Nazarko bythqiri me i mire po, por kurrsesi analisti me i mire. Zheji na dhive tu qesh me kete deklarate. Nazarko fodull e komunist ne gen eshte per ti qire robt. Pike😎

 5. Ky ANAL-isti Nazarko ka vetem 8 klase shkolle, asnje lloj profesioni, asnje lloj pune ka bere ndonjehere pervec

  spiunint/informatorit te rregullt te kohes se Enverit.

  Ky eshte pasqyra e realitetit te ketij vendi – ANAL isti me mire!!!!

  Vetem ne kete vend ndodh qe njerezit qe s’kane asnje nivel apo arsim – behen ANAL-iste.

  Mjere ky vend me cfare llumi po ben propagande.

 6. Ky ANAL-isti Nazarko ka vetem 8 klase shkolle, asnje lloj profesioni, asnje lloj pune ka bere ndonjehere pervec

  spiunint/informatorit te rregullt te kohes se Enverit.

  Vetem ne kete vend ndodh qe njerezit qe s’kane asnje nivel apo arsim – behen ANAL-iste.

  Mjere ky vend me cfare llumi po ben propagande.

 7. Eshte lufta e te vjeterve ne mendim, me te rene europiane. Keshtu i ka brumosur partia keta qenushe, e keshtu do lehin, e sulmojne perparimin, Vaj medet, se ne cnivel komentatoresh si ky monstra qe kemi?

 8. Po nazarko eshte komunistfshatar bythqir fodullmendjemadh hale.
  Po laert gojorja ku behet?
  Si ka mundesi qe kjo toke nxjerr keto lloje kaq te prishura?

 9. Nazarko esht me debili i vendit njeri i semur majtist, qa lesh analisti esht ai kur vdes per ekonomi centraliste dhe per Ruso Serbet, analist i thu ketij psikopati, shkencetar burri botes Shqiptare dhe bravo i qoft ky menderja Nazarko i thot jam i menqur 😂.Tamam si ky palla km mjeker nxiri plaku matuf thot jam km me i mire🙈😂🤣

 10. Taulant Muka mund te jete cdo gje por vetem shkencetar jo.
  Nuk ka kurrkund ndonje shkencetar qe e prezanton veten pa pike turpi si shkencetar. Shkenca tregohet me fakte dhe shifra e pune, e jo duke thene jam shkencetar.
  Arrogance maksimale dhe mungese respekti per cdo te ftuar kur ky palo studiues pyet: me thuaj cfare shkolle ke mbaruar. A thua se eshte etaloni i ndonje gjeje.
  Mir ta ka bere Nazarko: pirdhu urgjent o taulant muka

 11. Eshte krijuar inflacion i madh ne Shqiperi me “shkencetare e Filozofe”. Cdo student i diplomuar ne universitet del e thote se jam shkencetar ai qe mbaron Histori Filozofi thote jam Filozof. I bie se te gjithe ato mijera studente qe mbarojne studimet neper bote te jene shkencetare e filozofe. Jo vetem kaq por kedo qe ka arsim te mesem pavaresisht nga nje pervoje e gjate ne pune qe perfshin disa fusha e quajne injorant. Shume nga njerezit e shquar nuk studiuan ne Universitet por studiuan gjate gjithe jetes, kurse shume nga keto birbot fusin nje diplome ne xhep e thone jam shkencetar e filozof duke i krehur bishtin njeri tjetrit. Nuk kam ndonje simpati per nazarkon, por ky Muka eshte mufke fare.

  Ja disa njerez te shquar pa universitet: Winston Churchill, Stalin, Hitler, ish KM Britanik John Major, Arkitekti i shquar Frank Lloyd Wright qe eshte influencuesi me i madh i arkitektures moderne, Steve Jobs, Bill Gates dhe Mark Zuckerberg te gjithe e lane kolegjin, Ted Turner qe krijoi CNN, themeluesi i Bankes se Amerikes Amedeo Gianinni, vellezerit Wright qe shpiken aeroplanin, Thomas Edison qe shpiku llampen e plot te tjera, Larry Page i Google, regjisori Steven Spielberg, Jack Dorsey i Tweeter, Michael Dell, i Dell computers, shkrimtari, Scott Fitzgerald, shkencetari Michael Faraday, John Rockefeller, shkencetari Albert Ajnshtajn ishte pa universitet, Shkencetari Nikola Tesla po ashtu pa universitet, Jeremy Corbin lideri i laburisteve Angleze, shkrimtari Charles Dickens, Abraham Linkolni, Princess Diana dhe po e mbyll me Presidentin e Pare Amerikan, George Washington.

  Diploma e Universitetit te jep si te thuash udhezimin se si te behesh jo se mbaron pune se more diplomen. Kurse te ne e kane si certifikate “mencurie” dhe te gjithe duhet te degjojne me goje hapur te gjithditurit “Filozofe e Shkencetare”. E gjitha kjo tregon se sa te vegjel jemi karshi botes sa injorante e vanitoze ne ate qoshe te humbur qe quhet Shqiperi.

  1. Z.Arber, ndaj te njejtin mendim me ju, por analisti Nazarko eshte nje njeri i paditur, nje injorant qe deliron qe di gjithcka.
   Kaq shume ka rene niveli sa z.Zheji, burre i ditur therret ne emisjon “plehra te tille” si Nazarko, perversin aktor Laert super fytyre e shpifur e te tjere “bythe lepiresa te qeverise Rama”. Sa per z.Muka keshelloj te jete me i kujdesshem “kontributin e tij pa dogane” ne emisjone te tilla.

   1. Nazarkot kane qene gjithmone prane pushtetit, kane informacion ndaj i thote “aty ku luaj une”. Ky vete ka qene keshilltar i Berishes vellai tjeter Keshilltar ne Presidence. Kete kerkon te thote se ka lidhje dhe ka informacion qe Muka nuk e ka. Eshte e veshtire te dalesh ne analiza te sakta kur nuk ke informacionin e duhur te sakte. Edhe budalla te jesh, nese ke informacion te sakte di me shume se dikush qe ben analiza bazuar ne informacion te pasakte. I gjithe debati eshte provincial, si ne nje fshat te humbur alla Shqiptarce kush jam une e kush je ti.

 12. Nuk ka nevoje per shume filozofi per te nxjerre nji konkluzion per secilin nga dy bashke biseduesit.Thjeshte bazohuni ne artikulimet e secilit.Nivelet jane larg shume.

  1. Nuk jam tipoz i Nazarkos, plus flalori dhe xhextet jane tejet harbute por Muka po e provokon. Plus Muka eshte shume vanitoz. Jam Shkencetar thote. Jo cdokush qe merr Diplome eshte shkencetar. Eshte nje vetmburrje provinciali.

 13. Ashtu si Stefani dhe Klosi dikur, kane zaptuar studiot Bythqirat si Nazarkot dhe Peza e sidomos kur del Frrok Çupi ……..
  Na mbyten mortjet proletare!

  1. Hahaha sa I madh. Kete Frrokun e kishim dhe demokrat nuk e di se pse e drodhi. Po vrime haleje. Nejse ishalla po vrasin dhe keta veten apo po I shpelan mortja nen shembullin e dy te pareve.

 14. Nazoarkot kan qene ne lushnje sidomos ky njeher donte te korigjonte ajshtajnin ne teorine relativitet, rrot palle lozte shah te muzeu nelushnje dhe thote pastaj koqa gomarit se ku luaj une nuk shkon njeri, ku eshte si miza ke butha kali.

 15. Hahahahah Nazarkoja vetem nga kooperativat merr vesh!! As internetin s’di te perdori!! Dhe ky do t’i mbushi mendjen Nazarkos!…

 16. Ka disa gjëra që i bahkojnë Nazarkon me Ramën.
  Epara gjuha harbute e rrugës.
  E dyta bindja se formimi intelektual qëndron në llafazanërinë boshe e mendimin se punët e kësaj bote zgjidhen me sport.
  Rama kujton se politika është arti i të gënjyerit e i futjes së topit në kosh.
  Ndërkaq si për njerën edhe tjetrën është në nivelet e mediokrit.
  Duke kujtuar se nuk ja del dot kush për llafe e gënjeshtra, ka borxh që të dalë e të mollois gjithë ditën papushim nëpër ekrane e rrjete sociale me bindjen se ai është edhe më i dituri i botës ndërkaq është një karagjoz ordiner.
  Sa për aftësinë për të futur topin në kosh, nuk është shquar asnjëherë edhe në rini.
  I pashkolli tjetër, Nazarko, duke e shitur veten si shahisti më i madh i Shqipërisë, kujton se është edhe analisti e matematikani mëi madh e ndërkaq “fillozofia” e tij , është e përqëndruar veç në mbrojtjen e mbretit duke kujtuar se politika është tabelë shahu, e cilido që të jetë mbreti, duhet të mbrosh vetëm ate.
  Që të dy , meqë nuk arritën të përfundojnë as formimin universitar, kanë alergji ndaj atyre që kanë tituj të lartë shkencorë, veçanërisht ndaj shkencëtarëve të rij.

 17. Njerez….mos Harroni Zhejin….. nuk e mbani mend si e mbronte ramen me pare ? Un nuk kam pare burre me Beqir se ky… si nuk ka turp , ptuuuu,,,, bojkotojeni o njerez se eshte plehre si Nazarko me shoke….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu