• |
ide | kryesore

Ndryshon papritur moti, shi dhe ulje temperaturash

Lajme, Të fundit

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira të cilat do të sjellin reshje lokale në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 04ºC në 14ºC, në zonat e ulëta nga 09ºC në 22ºC dhe në zonat bregdetare nga 13°C në 22ºC. Era do të fryejë në drejtim Jugot, ndrësa forca e valëzimit në det 4 ballë. 


Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët i shoqëruar me vranësira të cilat do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 05ºC deri në 17ºC dhe në zonat e ulëta nga 10ºC në 20ºC.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu