• |
ide | kryesore

“Çdo boksier i vërtetë e mund lehtësisht Tysonin”: opinionistët e ringut skeptik për ‘Iron Mike’

-Instant, F1, Sport

Në moshën 53 vjecare, shpejtësia mbresëlënëse dhe egërsia e Tyson në stërvitjet e xhirimeve në sparing kanë nxitur spekulimet. “Fuqia është një nivel ndryshe,” thotë Rafael Cordeiro, trajneri që mban dorezat pritëse. ” Nuk e prisja të shikoja atë që pashë – pashë një djalë me të njëjtën shpejtësi, të njëjtën fuqi si një djalë që është 21-, 22-vjeç”.


Sidoqoftë, herën e fundit që dikush i kthente grushtet Tyson ishte në humbjen kundër Kevin McBride në 2005. “Janë me shumë mundësi qindra boksierë që grushtojnë nëpër botë që do ta mposhtnin lehtësisht Tyson tani,” thotë Steve Bunce i 5 Live Boxing’s. “Kjo është e vërteta. Nëse ai nuk ndeshet me një tjetër 53-vjecar që të ecin bashkë nëpër ring, pas një minutë do të jetë një ndeshje horror.


“Tyson mund të ketë 20 vjet larg palestrës dhe duket sensacional kur lëshon grushtat kundër një njeriu që e bën të duket mirë në sparing. Mund t’iu siguroj, pas 30 sekondash në një ndeshje të vërtetë me dikë që bokson, pavarësisht kush është kundërshtari në këndin tjetër, Tyson do të duket një 53-vjecar përsëri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu