• |
ide | kryesore

Mjekët belg i kthejnë kurrizin eksortës së kryeministres në formë proteste (VIDEO)

-Instant, Paparazzi, Slider

Një pritje aspk e këndshme i ka ndodhur kryeministres Sophie ëilmes nga stafi mjekësor i dy sppitaleve belge.Mjekët dhe infermierët i i kthyen kurrizin eksortës së kryeministres në formë proteste. Kjo pritje ishte në përgjigje të qasjes së qeverisë ndaj punonjësve të kujdesit shëndetësor në mes pandemisë.

Përveç që janë zhgënjyer për uljen e buxhetit dhe pagat e ulëta, mjekët ishin gjithashtu të pakënaqur për qeverinë duke u përpjekur të “rekrutojnë staf të pakualifikuar për të siguruar mbështetje për personelin infermieror” në vend që të punësojnë profesionistë të trajnuar.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.