• |
ide | kryesore

Video/ Gol në Dormund: Kimich con Bayern drejt titullit

-Instant, Sport, Video

Në Dortmund luhet sfida titull, por pas gjysmës së lojës kampionët në fuqi dhe kryesuesit aktualë të Bayern Mynih, janë edhe më pranë titullit kampion në Bundesliga. Në minutën e 43, në një ndeshje të ekuilibruar Joshua Kimich ka shënuar avantazhin për bavarezët, që shkojnë në dhomat e zhveshjes në pushim me +7 nga Borussia, që ka tani 45 minuta në dispozicion për të përmbysur fatet e lojës dhe sezonit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu