• |
ide | kryesore

Mbyllet pa konsensus tryeza e Reformës Zgjedhore

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Është mbyllur pas gati 4 orësh pa një marrëveshje Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore.

Opozita këmbëngul te identifikimi biometrik i zgjedhësve ndërsa mazhoranca thotë se nuk ka kohë dhe propozon që të forcohet kontrolli te komisionet.


“Opozita bëri propozimet e saj për çështjet kryesore, ofroi konsensus PS nuk ishte gati për të arritur konsensus për çështje të rëndësishme. Opozita nuk heq dorë nga garancitë për votën e qytetarëve shqiptar dhe për një proces zgjedhor që krijon garanci.

Ne jemi të gatshëm për të vazhduar punën për të gjetur këtë konsensus dhe presim që PS të tregojë gatishmëri për konsensus”, – tha Oerd Bylykbashi i PD-së.

Në përditësim…

9 Comments

 1. Kooperativistet majtas e djathtas qenkan mbledhur per te diskutuar si do ti risin rendimentet e kulturave bujqesore.

 2. Kapini rrasini ne burg keta legena qe pengojn me qellim reformen zgjedhore.
  Duket qarte qe vet keta e sabotojne reformen zgjedhore

 3. OPOZITA E BASHKUAR TE MBUSH STOMAKUN ME GROSH DHE TE DHJES NE TRYEZE TE EDI RAMES thotë:

  OPOZITA E BASHKUAR DUHET TE NGRENE NGA NJE PJATE TE MADHE ME GROSH DHE TE SHKOJ TE DHJES NE ATE TRYEZE QENEFI DHE LARGOHET,LE TE VENDOS EDI RAMA ME HAJDUTET DHE TRAFIKANTET E DROGES,DERI KUR NJE DITE TE NA FUTET TE GJITHE NE SHTEPI ,PASTAJ POPULLI NGRITET DHE JUA BEJN SI JUA BERI GADAFIT DHE SADAM HYSEINIT

 4. Normal se vetem ne shqiperi kerkohet qevero per zgjedhje, po ku do shkoni te qaheni cfare do i thoni sna jep pozita qeveri me bo zgjiedhjet.
  Humbisni cdo mneshtetje, behenj me qesharake sesa kur nuk hyte ne zgjedhje.
  Ashtu si munden saliun ashtu po ishit te zot mundeni ramen dhe lejini karlliqet

 5. E vetmja rrugë për kthimin e kësaj pronësie tek populli është prishja e kësaj marrëveshjeje. Nuk ka rrugë tjetër përpos detyrimit për prishjen e kësaj marrëveshjeje siç bëri paraardhësi i juaj me reformën në drejtësi. Detyrojini të pranojnë sistemin danez me lista të hapura. Të jeni e sigurt se do t’a pranojnë se kanë shumë mëkate dhe tremben …

  Po në instancë të fundit le të provojnë “dashurinë” e popullit ndaj tyre siç e provoi edhe Ramiz Alia. I pari i vendit, komunisti doli ballë për ballë me një inxhinier dhe humbi… Kjo është demokracia!

  Le t’a provojnë ballë për ballë, Edi dhe Luli, Damiani dhe Bylykbashi, Taulanti dhe Monika, Spiropali dhe Albana Vokshi e kështu me radhë të gjitha këto figura groteske të politikës se çfarë përkrahje do kenë në popull? Kjo është “arena” e vërtetë e demokracisë. Kjo bie ndryshimin e madh që do populli dhe jo ajo që duan ata Edi dhe Luli…

  Nëse ata nuk duan dhe nuk i detyron dot se cenohet “sovraniteti” i vendit, atëherë le të bëhet referendum… Populli le të vendosë se kë do: listat e mbyllura apo “ndeshjen” ballë për ballë e të fitojë më i miri.

  Preteksti i “kohës” është thjeshtë lojë… këtë lojë duhet të zhbëni ju ambasadore, nëse doni të bëni një “sevap” për popullin shqiptar…, të shpëtojë nga kjo klasë politike kusare, vrastare e antihumane… të shpëtojë nga këto “shushunja politike”! .

 6. Lista te hapura, l’ISTAT te hapura, listat te hapura ………. .na cate……. nuk e kuptoni apo beni si budallenj se ne qoftese nuk garantohet vota cdo sistem eshte i deshtuar . Te sigurohet vota pastaj te behet sistemi mazhoritar e ai qe fiton perfaqeson zonen e tije e jep llogari asaje . Kjo eshte zgjidhja e jo lista te hapura e lista te mbyllura ……..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu