• |
ide | kryesore

Një tjetër princeshë e zhdukur në Dubai

-Instant, Paparazzi, Slider

Pas princeshës Haya, një tjetër histori e anëtares së familjes mbretërore po bën bujë.

Kanali i lajmeve CBS 60 Minutes ka zbuluar një video ku shfaqet një grua që pretendon të jetë Sheikha Maitha Maktoum, anëtare e familjes së zgjeruar mbretërore. Edhe një herë, emisi i Dubait dhe familja mbretërore janë në qendër të vëmendjes, sërish një anëtar i kësaj familjej ka ngritur këmbanën dhe vuri dyshimin për trajtimin e grave.


Sheikha nuk është vazja e udhëheqësit të Duabit, Mohamed bin Rashid Al Maktoum, megjithatë ajo është pjesë e familjes së zgjeruar mbretërore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu