• |
ide | kryesore

Njihuni me horoskopin për muajin Korrik

-Instant, F1, Stil

Kemi hyrë zyrtarisht në muajin korrik! Pavarësisht, kohëve të çuditshme duke bashkëjetuar me “armikun e padukshëm” dhe koronavirusin çdo ditë, ka diçka që na jep ende pakëz shpresë…yjet! Çfarë surprizash kanë rezervuar ato për ne dhe për të 12 shenjat e Zodiakut? Ju, cilës shenjë i përkisni? Zbulojeni tani çfarë thotë astrologjia për ju dhe çfarë pritet t’ju ndodhë këtë muaj! Parashikimi i yjeve është këtu!


1


Dashi
Nëse gjërat nuk shkojnë sipas planit këtë muaj, mos u dekurajoni. Nuk është se nuk po bëni mjaftueshëm ose po bëni gjënë e gabuar. Ju thjesht nuk mund ta bëni atë vetëm ose pa ndihmën e dikujt tjetër. Ndryshime të mëdha po vijnë në jetën dhe karrierën tuaj. Megjithë punën e jashtëzakonshme që bëni (emocionuese gati), mos harroni të gjeni kohë për argëtim.

2

Demi
Ju mund ta kaloni këtë muaj duke u përqëndruar në pendimet tuaja dhe të gjitha gjërat që duhej të kishit thënë, bërë, etj. Ose, mund të çliroheni nga e kaluara dhe të përqendroheni në gjithçka që mund të bëni tani. Keni nevojë më shumë sesa mund ta mendoni. Të kesh kohë për të bërë gjërat e duhura për veten dhe përqëndrosh energjitë pikërisht këtu është fantastike. Mos e humbisni kurrë shpresën.

3

Binjakët
Ky muaj ju shtyn të pastroni listën e lidhjeve jo të shëndetshme, në mënyrë që të mund të mbushni hapësirën me gjërat dhe njerëzit që janë në një përputhje më të mirë me atë se kush jeni ju. Disa nga këto punë do të kërkojnë vetë pranim nga ana juaj. Do të kërkojnë përpjekje për t’ju “arratisur” rrëfimeve të vjetra, veçanërisht rreth vlerave tuaja. Ndaj, kujdes!

4

Gaforrja
Ky muaj do t’ju testojë, për sa i përket besimit në veten tuaj dhe aftësive tuaja. Sigurisht që ju jeni më shumë se të aftë, por do duhet ta provoni këtë. Ajo që ju nuk duhettë bëni është që të angazhoheni për të tjerët, edhe nëse ata përpiqen të të fajësojnë ose të detyrojnë ty. Thënë ndryshe, ju ekzistoni që njerëzit t’ju shohin dhe t’ju njohin për atë që ju jeni, jo si ata dëshirojnë që ju të jeni!

5

Luani
Ti mund ta bësh këtë! Ky është mesazhi që ju të mbani në mend këtë muaj pasi mund të ketë disa pengesa ose bllokime në rrugën për t’i realizuar ëndrrat tuaja. Ndërsa ju duhet t’i kushtoni vëmendje detajeve, mos lejoni që frika dhe perfeksionizmi të hyjnë në rrugën tuaj. Lëreni veten të lirë për të parë rezultatet e duhura. Me përparësi shikoni shëndetin dhe kujdesin për veten.

6

Virgjëresha
Ju keni mësuar të shpreheni lirshëm kur bëhet fjalë për jetën sentimentale dhe pasionet. Korriku ju sjell një quizz të fundit, kështu që përgatituni të tregoni më të mirën tuaj. Mundësitë janë të shumta! Lëreni veten të lirë para njerëzve të rinj dhe një rrugë të re.

7

Peshorja
Ky muaj ju shtyn të merreni me ndjenjat dhe tensionet që mund të kenë qenë pengesë për ju. Një veprim ose zhvendosje mund të jenë të dukshme, ndërsa ndiqni qëllimet tuaja më të mëdha. Mos lejoni që e kaluara, ose faji, ose frika e vetmisë t’ju ndalojnë të merrni frenat e të ardhmes suaj.

8

Akrepi
Ju krenoheni me atë që dini dhe aftësinë tuaj për të qëndruar 10 hapa përpara. Por, këtë muaj ju duhet më pak përpjekje për të kuptuar gjërat dhe duke supozuar më të keqen, ju duhet të besoni faktin sa ka ende gjëra që nuk i dini. Me gjithë besimin që ngjallni tek të tjerët, duhet të bëni pak kujdes. Karriera juaj merr një të tjetër nxitje këtë muaj.

9

Shigjetari
Ky muaj ju shtyn të ndryshoni kursin, veçanërisht nëse keni ngecur në një situatë ku ju jeni marrë si të mirëqenë ose nuk keni menaxhuar burimet tuaja, ashtu si duhet! Thënë ndryshe, diçka për të cilën keni punuar shumë fillon të paguhet në karrierë dhe dashuri. Thjesht mos lejoni që mungesa e durimit ose një moment pasigurie të rrezikojë përparimin tuaj.

10

Bricjapi
Ju mund të përfundoni duke u zënë me njerëzit këtë muaj pasi ju jeni të detyruar të gjeni mënyra të tjera për të plotësuar nevojat tuaja. Tani nuk është koha për stoicizëm ose mbajtjen e kontrollit; tani është koha për t’u mbështetur, për t’u hapur dhe për të qenë i butë me të tjerët. Duajeni jetën dhe dashurohuni përkundër të metave tuaja të perceptuara.

11

Ujori
Frika, trishtimi, zemërimi, këto emocione janë të gjitha përveç përvojës njerëzore dhe ndërsa jeni duke provuar ndjesi të reja, kujtohuni se nuk jeni vetëm. Kujdesuni për veten. Dhe nëse nuk jeni në gjendje, kërkoni ndihmë. Njerëzit do të vijnë tek ju, pa asnjë dyshim. Shumë, mos harroni t’i jepni vetes kredite aty ku duhet, edhe për gjërat e vogla.

12

Peshqit
Ndërsa gjërat nuk mund të shkojnë domosdoshmërisht në atë mënyrë që keni planifikuar, kjo nuk do të thotë që nuk mund të merrni atë që dëshironi. Do të thotë që ju duhet të punoni për të gjetur gëzimin tani, në mes të shqetësimit. Mos harroni, ju jeni elastik dhe jeni i fuqishëm. Vazhdoni ta bëni veten një përparësi, edhe nëse duhet të bëni përpjekje shtesë./revistaclass


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *