• |
ide | kryesore

Lajmi i Fundit/ Një tjetër mjek humb betejën me COVID-19 (Emri)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta këtë mëngjes të dr. Hysni Shkjaut, i cili nuk e fitoi dot betejën me virusin e rrezikshëm, megjithë përpjekjet e jashtëzakonshme të stafit të infektivit për kolegun e tyre.

Dr. Hysni Shkjau, 69-vjeçar, me 40 vite eksperiencë, nuk e kishte ndërprerë punën dhe vijonte të shërbente si mjek familje në qendrën shëndetësore Qafë-Mali në Bashkinë Fushë-Arrëz të Pukës.
Luftonte prej disa ditësh me COVID19 në spitalin infektiv dhe gjendja e tij u rëndua si pasojë e vështirësisë në frymëmarrje dhe disa sëmundjeve bashkëshoqëruese.


Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime famljarëve, miqve dhe kolegëve. Është një humbje e madhe për sistemin shëndetësor, humbja e një mjeku që i ka shërbyer me përkushtim e profesionalizëm për 40 vite komunitetit të tij.

Ministria e Shëndetësisë i rikujton qytetarëve të mos e ulin vëmendjen për zbatimin e rregullave, për të frenuar përhapjen e virusit të rrezikshëm që prek këdo, pa dallim!

1 Comment

  1. Mytheqire! “Gjithmone me disa semndje shoqeruese” Bastarde, njesoj si kryedoçi. Ne se nuk jeni te tille, na tregoni semundjet “shoqeruese , o halera! Nuk dua ta di se e publikoni ose jo. Dua te tregoj se push jeni ju . Kaq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu