• |
ide | kryesore

Policia e Shqipërisë ndalon veteranin e UÇK-së, per fletë-arrestin nga Serbia

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia e Shqipërisë ka ndaluar veteranin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Murtez Kastratin, nga Lipjani.


Lajmin e bëri të ditur kryetari i Veteranëve të Luftës së UÇK-së Hysni Gucati.


Gucati tha ndalimi i Kastratit është bërë për shkak të një fletarresti nga Interpoli, pasi që shteti Serb ka dërguar emrin e tij dhe shume ish-pjesëtarëve të UÇK-së.

Njoftimi i plotë:

Veterani i UÇK-së Murtez Kastrati nga Lipjani sot është ndaluar nga policia e Shqipërisë pasi që shteti Serb ka dërguar emrin e tij dhe shume ish pjesëtarëve të UÇK-së në Interpol, nga burimet që kemi marrë Serbia këto ditë ka bërë një listë të re me emra të ish pjesëtarëve të UÇK-së, ju bëjmë apel bashkëluftëtarëve që këto ditë mos të lëvizin dhe të mos dalin në shtetet tjera, Shteti i Shqipërisë duhet sa me parë ta liroje Murtez Kastratin dhe të mos i marrë parasysh asnjëherë veprimet dhe listat e dërguar në Interpol nga Serbia, deri sa do të vazhdojnë kështu duke u maltretuar në këtë formë njerëzit që dhanë çdo gjë që ne sot ta kemi shtetin, veteranët ende nuk janë në gjendje të lëvizin të lirë, Qeveria e Kosovës sa me parë duhet të marrë masa në këtë drejtim dhe të mos kemi më raste të tilla!

7 Comments

  1. Ika dhene porosi -Vucici-psikoskizofrenit per ti ndaluar te gjithe luftetaret e -UCK-seqe shkelin ne territorin e -Republikes socialerdhiste te Shqiperise.Ky i fundit ka urdheruar minister -LESHIN-.

      1. Po mire ju tru-papjerdhurit mavi, qe ju mendoni dhe flisni sipas urdherit te cipit qe ju ka vene partia ne bythe, per kete nuk ka dyshim askush. Po kur faktin e pranon edhe ministri-filozof Cakaj, cfare thoni? A e njihni turpin?

  2. Aq fake ishte sa vete çerri cakaj e konfirmoi!
    Griseldaaa shtatzene e rrembyer ishte fake news jo ky!!! Rrofshin sorrosianet se dhe kur jemi pa humor na bejne me qesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu