• |
ide | kryesore

Pas eleminimit nga Lyon, Maurizio Sarri drejt largimit. Emrat e pasuesve

-Instant, Arkiva, F1, Sport

Në Itali tashmë janë të bindur që Juventusi e ka shkarkuar trajnerin Maurizio Sarri dhe pritet që së shpejti klubi kampion të dalë me një komunikatë zyrtare lidhur me këtë vendim, që vjen pas eliminimit nga Liga e Kampionëve nga Lyon.

Lajmin e ka dhënë gazetari dhe eksperti italian, Gianluca Di Marzio, përmes llogarisë personale në rrjetin social “Twitter”.


.

Në Itali raportojnë se Mauricio Pochettino shikohet si kandidati kryesor për zëvendësuar Sarrin, madje tashmë drejtuesit e Zonjes se Vjeter e kanë kontaktuar ishin e Tottenham.

Derisa përmenden edhe emrat e Zinedine Zidane dhe Simone Inzaghi si kandidatë për stolin e Juves.

Juve me Sarrin e fitoi Serinë A, por nuk është e mjaftueshme për drejtuesit e klubit që ëndërrojnë Champions Leaguen, pasi në Itali triumfojnë tash e nëntë vite me radhë.

3 Comments

      1. Edhe gabon filxhani. Pirlua nuk kish ekip, dhe ja …e mori.
        Susekse i urojme. Po dhe Sarrit, suksese ne jete …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu