• |
ide | kryesore

Largohet sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme, Plarent Ndreca, vendin e tij e zë Elena Pici

Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme, Plarent Ndreca është larguar nga posti këtë të premte. Edhe pse nuk është bërë zyrtare ende, sipas informacioneve Ndreca e ka paraqitur dorëheqjen para tri javësh. Ai e ka mbajtur këtë post për rreth një vit, që nga data 18 korrik 2019. Më herët Plarent Ndreca, i diplomuar si jurist, ka mbajtur postin e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, si dhe sekretarit të Përgjithshëm në Ministrinë e Mjedisit dhe Turizmit.Ndreca është zëvendësuar nga Elena Pici, e cila edhe pse në një moshë shumë të re, ka mbajtur postin e koordinatores në kryeministri.


Kush është Elena Pici?


Elena Pici, një figurë që vjen nga Këshilli i Ministrave deri dje ishte një emër i panjohur, megjithëse portretin e saj mund ta keni ndeshur në klipin e Alban Skënderaj, në këngën “Mirëmëngjes”.

Nga informacioni zyrtar, Pici është diplomuar në një universitet privat në Shqipëri, në departamentin e ekonomisë e më pas fitoi bursë në Britaninë e Madhe, ku ndoqi studimet master në zhvillimin ekonomik në “London School of Economics and Political Science”.

 

Lleshaj mohon zërat për dorëheqje

Nga Gjirokastra, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka thënë se Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme, Plarent Ndreca është lëvizur nga posti, duke mohuar zërat për dorëheqje të tij.

 

10 Comments

  1. Cudi e madhe si nuk mbaron llumi dhe injoranca tek RIVFEKJA?!
   Ikin nje “jurist i kristalit” e zevendeson nje “kristalse”.
   Iken nje analfabet, e zevendeson nje analfabete.
   Ikin ne lgbt e zevendeson nje tranvesti.
   Iken nje hajdut e zevendeson nje hajdute.
   Iken nje ndrec miredite, e zevendeson nje pici greqie.

  1. Kam degjuar fjale shum te keqia per zotrine…Thashetheme qarkullojne qe esht larguar ne Min e Arsimit per ngacmim seksual te regjistrual ne telefon… gjithashtu kam degjuar qe konsumon droge te rende ne orar te punes

 1. Cudi e madhe, si nuk mbaron llumi dhe injoranca tek RIVDEKJA, xhanem?!
  Ikin nje “jurist i kristalit” e zevendeson nje “kristalse”.
  Iken nje analfabet, e zevendeson nje analfabete.
  Ikin ne lgbt e zevendeson nje tranvesti.
  Iken nje hajdut e zevendeson nje hajdute.
  Iken nje ndrec miredite, e zevendeson nje pici greqie.

 2. Kjo,e paska kaluar “vetingun”,ne K/ministri,me Ramen dhe por per rifreskim te personelit argetues,transferohet tek Leshi i Lleshajt.

 3. Do ja ketë vënë syrin Rama kësaj bukuroshes që ta bëjë ministre të mbrendëshme pasi të ikë Lleshi.
  Po të rijë Rama edhe një mandat të tretë si kryeministër, Shqipëria nuk do të quhet më Albania po Amazonia, pasi gjithë minsistritë do të drejtohen nga femrat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu