• |
ide | kryesore

Bie dëbora e parë në Juglindje të vendit

Lajme, Të fundit

Mbi 1800 metra në qarkun e Korçës ka rënë dëbora e parë. Reshjet kanë rënë në malin e Gramozit, në Ersekë, duke ulur kështu ndjeshëm temperaturat në juglindje.


Të gjitha majat mbi 1800 metër në juglindje të vendit përfshirë dhe majën e Bigllës në Dardhë, janë zbardhur nga dëbora.


Kjo ka shkatuar edhe rënien e ndjeshme të temperaturave që prej ditës së djeshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu