• |
ide | kryesore

Ulrika Jonsson: Fotot e Jlo nudo janë të dëmshme (FOTO)

-Instant, Paparazzi, Slider

Ulrika Jonsson i ka quajtur toksikë “trupat perfektë” të Jennifer Lopez dhe Jennifer Aniston, duke thënë se imazhi i tyre mund të shkaktojë dëme në vetëbesimin e grave.


Këtë javë, J Lo pozoi udo për të njoftuar këngën e saj të re “In The Morning”.  Edhe Jennifer Aniston ka publikuar një set fotografish së fundmi, për fushatën e kompanisë që ajo po promovon.


Ndërsa Aniston dhe Lopez janë përgëzuar për fizikun e tyre nga shumë njerëz dhe fansa, ish-prezantuesja e “Gladiators” tha se fotoja e J Lo e bëri të ndihet si “e parëndësishme”: “Është sikur dikush mori një gjilpërë gjigante dhe shpoi dhe atë vetëbesim që kishte mbetur nga viti im i 54-të.” Ulrika* tha se ndërsa është vetëdijshme që personazhet e famshëm kanë mundësi për trajnerë, dietologë, kuzhinierë personalë, makeup profesional dhe shpesh edhe photoshop në imazhet e tyre, ajo beson se “kjo shitje e përsosmërisë” është duke bërë një dëm të madh. *

Jonsson u shpresh se nëse ajo është “e lënduar” nga imazhet, “imagjinoni si mund të jetë ky efekt te gratë “e  moshuara”, apo ato “të zakonshme”. Ajo shkroi për The Su “Të dish që ke kaluar disa faza në jetë dhe pastaj, edhe pasi ke provuar veshjet më të bukura dhe makeup-in më të mirë, përsëri nuk ndihesh mirë, nuk mund t’ju them se sa e dhimbshme është.”

Ulrika madje tha se mendon që pamja e saj, ka bërë që të humbasë punën sepse ajo “nuk ishte spektakolare”.

 

2 Comments

  1. Per disa jane frymezuese per disa demoralizuese. Nese je aq e dobet ne moshen 54 vjecare sa te rrenohesh shpirterisht apo menderisht nga nje foto, nuk eshte problemi i fotos. Kjo eshte si t’i thuash Pikasos mos pikturo aq bukur sepse te tjeret nuk te ndjekin dot dhe ndjehen keq. Per fat perendimi eshte akoma nje shoqeri qe promovon ekselencen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu