Shumë personazhe të famshëm uruan Michelle,ndër to edhe këngëtarja Rita Ora.“Urime ditëlindjen për një tjetër mbretëreshë, mike dhe inspirim për të gjithë ne”, shkruajti Rita në foton e postuar në InstaStory.Gjithashtu ajo uroi dhe mamanë e saj e cila kishte ditëlindjen në të njëjtën ditë.