• |
ide | kryesore

Basha publikon video ironizuese ndaj Ramës: “A duhet pushuar nga puna ky njeri?”

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar në faqjen e tij të Facebook një video me Vox Pope, ku disa qytetarë pyeten se çdo të bënin në rast se një punonjës i tyre nuk do të punonte për 7-vjet. Qytetarët e përzgjedhur në video përgjigjen të gjithë se do ta pushonin nga puna një vartës të tyrin me këtë nivel performance.


Kreu i PD, i cili konsideron se dhe kryeministri Rama nuk ka punuar gjatë viteve në pushtet, duke hequr një vijë paralele me përgjigjet e të intervistuarve ngre pyetjen: Po ti do ta pushoje nga puna këtë njeri? Përgjigja mbetet për t’u parë në rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit.


 

10 Comments

 1. Ti ke humbur rendshem 3 here dhe po behesh gati per te 4. Dhe nuk ke ik nga kolltuku qe te falen.
  Te pakten ai e ka fituar.

  1. Mund të fitosh me të vjedhur edhe qindra miliona euro, edhe pushtet, ama këtë mund ta quajnë “fitore” vetëm hajdutët që kujtojnë se krimi ngelet e pandëshkuar, prandaj edhe nuk heqin dorë kollaj.
   Ama vjen një ditë që për të të gjitha këto “fitore”, do të japësh llogari para drejtësisë e do të thuash qoftë e mallkuar ajo ditë që fillova të vjedh.

 2. Ç’është e vërteta në këto 7 vite më shumë ka punuar opozita sesa qeveria dhe kjo është qesharake për këtë vend.
  Kjo qeveri vetëm një gjë ka bërë shumë mirë, dëmet e mëdha si brënda edhe jashtë shqipërisë.

 3. Shife Lulushin me ne fund u be pak kreativ. He mer bythpambuk Rama hengri buke gjithe keto vite se te kishte ty perballe.Tani ju Rilindas te spiropalizuar mos u merzisni se sondazhet thone 53% e popullsise do rrotacion.Pse ne nuk do ta hame nje cope mish te Nusreti, vetem ju ahahaha.Vdisni vemje.

 4. Shife Lulushin me ne fund u be pak kreativ. He mer bythpambuk Rama hengri buke gjithe keto vite se te kishte ty perballe.Tani ju Rilindas te spiropalizuar mos u merzisni se sondazhet thone 53% e popullsise do rrotacion.Pse ne nuk do ta hame nje cope mish te Nusreti, vetem ju ahahaha.Vdisni vemje.

 5. Po pse nuk e larguan atehere, kur dihet nga te kater anet se sa ka punuar’ ky bandit? Atehere, e mbajne oligarket, e servilet, e mbajne banditet qe nxjerr nga burgu, di si ti vjedhe votat qe nga 20 vjet me pare, di si te bleje votat, di si te mashtroi nje popull, di edhe te trimerohet me te tera te zezat qe ia kane numuruar, e prape nuk ka si tibeje pershtypie nje idioti, apo skicofreni. Pyetjen e keni bere, por varet se sa e kuptojne, dhe e shohin keta njerez qe ua ka nxire jeten. Qe duhet te shporret, pa nje, pa dy, kjo do jete fundi i kllounizmit politik ne shqiperi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu