• |
ide | kryesore

Artan Hoxha për të vrarët e 21 Janarit: Sot karafilat e kuq, nesër do ju shkelin me këmbë!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetari Artan Hocxha që 10 vjet më parë publikoi videon e vrasjeve në bulevard përballë kryeministrisë ka komentuar atë që ndodhi në 21 Janar. Por tanimë përtej detajeve të ngjarjes që 10 vite më parë gazetari i denoncoi me guxim, në reagimin e tij bie në sy zhgënjimi për socialistët që organizuan protestën.


Në një status në rrjetet sociale, Artan Hoxha thotë se sot të vrarët mund të nderohen, por nesër ata “do të shkelen sërish me këmbë”.


“Sot, ata lart, do bejne nje xhiro nga pllakat tuaja prej bronzi, ne bulevardin “Deshmoret e Kombit”, ku ne te vertete, te vetmit deshmore, jeni ju.
Sot, do ta lajne bronzin tuaj, do ta pastrojne, do ta ferkojne, dhe ne fund do vendosin karafila te kuq…
Pastaj, neser do tu shkelin serish me kembe, per 365 dite me radhe, deri sa te vije 21 janari i radhes…
Por te pakten, e moret vesh, se nuk u vrau “xhaxhai me çader pistolete”..

 

Sot, ata lart, do bejne nje xhiro nga pllakat tuaja prej bronzi, ne bulevardin “Deshmoret e Kombit”, ku ne te vertete,…

Posted by Artan Hoxha on ëednesday, 20 January 2021

6 Comments

 1. Sot duhet te ishte i gjithe populli shqiptar ne bulevard . Ne Greqi ka dhjete vjet qe eshte vrare nje i ri dhe proteston ne cdo qytet i gjithe populli ,ne cdo pervjetor.
  Kurse ketu u vrane kater njerez ne mes te kryeqytetit dhe akoma nuk hetohet pasi pengohet nga cdo qeveri

 2. Po ne 2 PIRLL 1991 ne SHKODER, kur ishte minister rendi Gramoz Ruci, pse nuk duhet te dale populli???
  U vrane 4 protestues eshe aty, apo ke qene ne stan me dhen?
  Or kurve bolshevike!

 3. Populli në rrugë për çfarë?Për atë që i çoi si mish për top.Për të shkatëruar istitucionin e shtetit.Në Amerikë i qëlluan dhe i vranë 4 persona.Do ti nderojnë ata?Jo sepse u dhunua parlamenti.Ata janë veç viktima siç janë dhe këta në Shqipëri por viktima të njerzëve ekstremistë si Rama dhe Tramp.

 4. Kush cënon institucionet do marrë pasojat
  Por palaço si Ramsi ka fytyre dhe tallet me jetët e tyre
  Fundi është afër

  1. U vrane me duar ne xhepa ne bulevard mer militant rrotkarist. Minister i mbrendshem ishte kllufi saliut qe sot do me sjell ndryshim.

 5. Deshmoret e te gjatit jane te shkretet

  I gjati eshte gjalle e bo bo leke pa fund

  ata te gardes qe qelluan i futi ne parti

  ju ka dhene dhe poste

  familjeve qe kerkojne drejtesi,

  nuk ju ben pershtypje kjo gje ?????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu