• |
ide | kryesore

Këshilltari i Metës kundërshton lidhjen e tij me mafian italiane: Nuk e vërtetoni dot

-Instant, Lajme, Të fundit

Ilir Kulla, këshilltar i Presidentit Ilir Meta, emri i të cilit është përmendur në përgjimet e mafias italiane për takimin që mund t’u siguronte me presidentin, ka kundërshtuar akuzat në drejtim të tij. Kulla thotë se akuzat ndaj tij nuk mund të vërtetohen pasi biseda të tilla nuk do t’i bënte kurrsesi në telefon.


“Kapter Flluskes (perkthejeni iltalisht se e kam nje kat poshte shtepise dhe e njoh prej 22 vitesh), kapter flluska ti e di mire qe po te doja te te takoja Kreun e Antimafias De Raho sdo merrja ne telefon as ty kapterri i Flluskave te Rilindjes as kete kapterrin e Katanxarros, por shefat e shefave qe ti kam sjelle Ty tek Bunkeri yt mes Tiranes dhe ti me luteshe ti prezantoja. Jeni kaq qesharake saqe une ju sfidoj publikisht te vertetoni me prokurite ketu dhe pertej detit nese une kam takuar apo kam kerkuar ndonjehere takim me Shefin e Prokurorise Kombetare Antimafia De Raho apo Ju perfqsuesit e perfaqsuesve te Mafias ne Tirane keni takuar apo bere tendera apo ndertime ne Tirane apo diku tjeter me parate e Ndragetes apo Mafias ne Shqiperi. Hapni hetim te plote dhe beni trasparence ne cdo kohe”, shkruan Kulla.


Pjesë nga biseda e  ‘Princi’-t të Ndranghetas, Antonio Gallo, në tetor 2018 me ish-zyrtarin e Guardia Di Finanzia-s Ercole D’Alessandro, ku përmendet me emër Ilir Kulla, këshilltari i Presidentit të Republikës, Ilir Meta.

D’ALESSANDRO Ercole: Tani që jemi atje, më të vërtetë, më ka telefonuar Kulla… është presidenti.  Ky, Ilir Kulla, Këshilltar i Presidentit te Shqipërisë… Mund të informohesh… Në Itali me Presidentin, mbërrijnë në Romë. Në këto momente po i marr një takim me ke?” Me Cafier De Rahon. Do të takohet me Cafier De Raho. E kupton? Por sinqerisht, të shkosh dhe të punosh për Tomasso Brutton… jo

“Ju vetëm duhet të dini se çfarë po bëj, sepse nëse një ditë ju prezantoj me Presidentin e Republikës së Shqiptarëve, do ta prezantoj me ju, por nuk do t’ia prezantoj Tommaso Bruttos apo Saverio Bruttos…”, i thoshte Ercole D’Aleksandro, Antonio Gallo-s.

14 Comments

   1. Investimet e ndraghetes jane bere ne lejet e Veliajt dhe jane te lidhura me PS ne pushtet.Perse ben sikur nuk e kupton!

 1. KETU KAZANI I MUTIT VLON POR ME E KEQJA ESHTE SE NUK I DIHEN DIMENSIONET KETIJ KAZANI TE STERMADH . KE MBAN ME TE MIRIN ME MUT ESHTE . POR JU O MILITANT MOS HARRONI 25 PRILLIN , VIHUNI NE RRJESHT KURVAT TE KURVAVE PARTI .

 2. Ça do te thote se nuk e vertetoni dot ? Domethene ti e ke bere por ne nuk kemi fakte ? Po edhe te kishim fakte ju prap me drejtesine qe keni kap per fyti i nxirrni fallco te gjitha faktet . Po ju edhe shtatzena ne muajin e nente thoni se ju bejne syte , biles edhe kur dobiçin e keni ne preher thoni se nuk eshte e vertet . Nejse , e mira e kesja eshte qe mileti te shohe e te degjoje seç mall jeni . Ky vend ka marre fund me kohe e me vakt por militantet e partive nuk po e kuptojne akoma ose me sakt nuk duan ta kuptojne se edhe ata ne ato mundesi te pakta qe kane , jane pjese e llumit .

   1. Mire flasim edhe per Meten, jam dakord..Ta fillojme me qelbesiren “rilindase” dhe pastaj per halen meta..je dakord?

 3. Kazani qe vlon duket qarte ne Tirane. Mjafton te sillesh rreth e rrotull Tiranes dhe te shohesh kullat qe po ndertohen dhe e kupton qarte. Por jo vetem kaq. Edhe ligji per investitoret strategjike apo ato tokat e bregdetit tregojne shume. Jepen me nje euro sepse 20-30% shkojne ne xhepat e pushtetareve.

 4. Kjo tregon se e gjithe kasta politike por sidomos ajo e majte eshte e zhytur ne mut.
  Ky vend duhet hedhur ne ere per tu ribere nga e para , ndryshe te na marri te keqen kolumbia dhe meksika bashke . Narkoshtet dhe popull idiot qe u shkon nga pas . Vend pisanjosesh

  1. O Tan Geci.. Te qift sorrosi trut.
   Nje cop idioti si ty meret me pune qe as i kupton e as ja ke iden. Pralla me sorisin mbaroi ne 20 janar. Gjej ndinje prall tjeter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu