• |
ide | kryesore

Përplasje e fortë në TV/ Gjiknuri dhe Gjekmarkaj: Duhet të ishe në burg

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha, pas hetimeve të kryera nga SPAK ka shkaktuar një përplasje të fortë mes analistit Agron Gjekmarkaj dhe deputetit të PS-së, Damian Gjiknuri në studion e emisionit “Open” në TCH. Debati nisi kur Gjekmarkaj tha se Gjiknuri duhet të ishte në hetim nga SPAK dhe jo duke bërë moral në TV.


DEBATI


Gjekmarkaj: Gjiknuri duhet të hetohej nga SPAK për tenderat që ka dhënë kur ka qenë ministër, për dosjen e Dibrës për përgjimet që dolën. Ai ka çuar djemtë problematikë, është turp kjo. Është vepër penale të çosh të fortë për të marrë vota.

Gjiknuri: Mos e bëj popullin për budalla.

Gjekmarkaj: Nuk duhej të ishe duke bërë moral këtu. Ju jeni një person që nuk mendoni me mendjen tuaj. Qeshni me komandë, qani me komanë, bëlbëzoni me komandë. Ju duhet të ishit në hetim dhe jo duke bërë moral në studio.

Gjiknuri: Mos e bëj popullin për budalla. Ata votojnë dhe vlerësojnë. Më 25 prill populli do vlerësojë sërish.

15 Comments

 1. Ky eshte burre bythqir, kot sa harxhon frymen profesor me kete lloj llumi se ndotemi si ti qe i flet dhe une qe e degjoj! Fajin e kane ata te mjeret qe u shesin voten per pak leke, prandaj kane perdorur politike varferuese qe te kene nen kontroll shitblerjen e votes! Respekte profesor Gjekmarkaj dhe Andi Bushatit, vazhdoni se ka njerez qe dine t’ju vleresojne.

  1. Vjen nje Indian I qi gruan ministrit mer edhe lek nga takspaguesit shqiptar dhe nuk I dihet shoqja e taulantit me tshoqen e lal fikut nga I kan hamshoret Jan shtuar pagesat per popullin ton te vuajtur she socialistet kan shum shpenzime prandaj populli duhet te mendoj per hallexhint rilindas Hargrove te kujtohem na jepni voten se thesin e miellit e keni te sigur me 25 prill

 2. Profesori e letrave eshte nje rrot kari komplet qe shkru akome me ellozhe e patos sikur me qene ne Koret e veriut.

  Del neper studio dhe ben anal istin politik. Ne rastin e mesiperm ben edhe anal istin, edhe prokurorin, edhe gjykatesin. Ceshtjen ne fjale e kishte ne dore prokurori i PD dhe nuk beri asnje gje veten se e shiti te Gebelsat e PD’s.
  E cfare ti thuash kesaj?
  Eshte njisoj sikur ti thush Gjenmarkajt qe ti je pederast se je shok me Gaz Bardhin.

  1. O buzkuq, mire prokurori e shiti apo e bleu te Gebelsat e PD-se, po zëri eshte i Damianit dhe Pjerinit qe i thote atyre: Nuk votuat PS-ne, ikni fishek nga puna.

   Tani, si mendon ti, SPAKU, a duhet te hetoje e te denoje keta çifligare rilindes qe i trajtojne nepunesit sikur i kane skllave te tyre dhe i detyrojne te votojne dike jashte vullnetit te tyre?

   Apo lere ce deshe…..

 3. Heshtja e ditës së sotme nga “kuarteti” drejtues i opozitës po konfirmon akuzat ndaj tyre, se janë kundëer reformës në drejtësi, pasi mund të jenë së shpejti subjekt i hetimit të SPAK për shkeljet e ligjit, vrasjet në mes të bulevardit me 21 janar 2011, ‘bllokun’ e famshëm apo ruyshfetin 700 mijë euro, Rrugën e Kombit apo shpërthimin e Gërdecit.

  Për më tepër që sa kanë qënë në kryetar të KLD, ish Presidenti Bujar Nishani dhe ai aktual Ilir Meta, me mbështetjen e Sali Berishës, e kanë shpëtuar tre herë këtë gjyqtare nga pezullimi,mos u merzisni o shpellkare qe grate ja u ka qire salihu me kohe prandaj flisni ketu,shkoni qihuni tani te bodrumet e salihut ne lalez

  1. Po çfarë dreqin ke në ate trurin tënd, ke qeliza normale njerëzore më të sofistifikuarat që e dallojnë njeriun nga kafsha, apo ke morrat e kuq mbrenda kafkës ?
   Janë me qindra veprime mafioze flagrante që ka bërë kjo qeveri me Ramën dhe ekipin e tij të ministrave si Gjiknuri për tetë vite rrjesht, e ti thua se SPAK paska për detyrë të hetojë e ndëshkojë presidentët ?
   Sapo erdhi në pushtet karagjozi Rama, puna e parë që bëri , isht heqja e të gjitha kompetencave të presidentit e grumbullimi i të gjithë pushtetit tek vetja.
   Në asnjë vend të botës me sistem demokratik pluralist, nuk ka ndonjë kryeministër që të mohojë partitë opozitare e bile tju verë edhe nofka idiote si “SHQUP-i”.
   Edhe sikur ta zemë se ka 800 mijë shqiptarë që kanë trurin tënd të sakatuar, një gjë fare e pamundur, po sa është mumuri i shqiptarëve që kanë të drejtën e votës ?
   Më së paku dyfishi që e di fort mirë se për çdo shkelje të Kushtetutës e ligjeve, përgjegjëse është forca politike që ka pushtetin.
   Për çfarë po bën fjalë shkrimi të cilin e ke komentuar ?
   Gjekmarkaj një analist e intelektual, i është drejtuar Gjiknurit një ministër i korruptuar , përgjegjës për aferra kriminale me qindra miliona euro që i janë vjedhur edhe familjes tënde e për vjedhjen e votave në Dibër ku ka vajtur me një ekip mafiozësh nga Vlora, e që vetë i quan “djem problematike”, e i thotë se SPAK duhej që të të kishte futur në burg me kohë e jo të vish në ekranet e televizioneve për të bërë moral.
   Ku hyn në këtë histori Nishani e Meta apo Berisha me të cilët meresh ti ?
   Cili nga këto të tre me cilësinë e ministrit ka bërë marëveshje me një djalë të ri pa asnjë krodhe leku në xhep, që të ndërtojë një segment të Unazës së Tiranës, me 20 milionë euro një kilometër ?
   A ke parë njerin prej këtyre që të shkojë me një grup banditësh për të vjedhur vota ?
   Këto janë vepra kriminale të vërtetuara me fakte , të denoncuara edhe nga mediat më të mëdha të botës e jo fantazira.

 4. Shqiptaret jane aq shume te ambjentuar me llumin sa u duket e vetmja menyre e funksionimit te gjerave. Nga kjo buron edhe arroganca e ketyre plehrave qe thone mos e beni popullin budall. Ja kane gjete telat ketij mileti. Sa kohe ky popull nuk u kthehet vlerave, tipa si gjiknuri , ahmeti e kompani do tallin bythen sa te duan.

 5. A thua eshte e vertete ajo qe tha min. Hajduti qe populli nuk eshte BUDALLA di ke te votoje. Te shohim se ku do ta kalosh vitin e ri 2022 ne BURG apo ne parlament.

 6. Këta të lënë pa gojë. Edhe Eskobar u zgjodh deputet, çdo të thotë kjo “populli vlerëson”? Jo more injorant, që paske qenë dhe ministër. Vlerëson drejtësia kur ka shkelje penale, jo populli. Nejse, kur drejtësia ka frikë nga politika, ti vazhdon bën qejf pa hekura në duar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.