• |
ide | kryesore

Basha: Dëmi në buxhetin e shtetit gjatë qeverisjes së Ramës 6.2 mld euro

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sërish është ndalur te një dështim i kryeministrit Edi Rama, sipas tij. Kryedemokrati ka vënë në fokus buxhetin, kësaj radhe. Basha akuzon kryeministrin Edi Rama se gjatë qeverisjes së tij buxhetit të shtetit i është shkaktuar 6.2 miliardë euro dëm.


Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha citon Kontrollin e Lartë të Shtetit, sipas të cilit, ky dëm u shkaktua nga PPP.


6 Comments

  1. Sali Berisha foli hapur, duke dalë kundër Grida Dumës të cilës mesa duket akoma nuk ia ka falur humbjen turpëruese në Durrës. Duke i rënë në kokë Dumës, Berisha në fakt po i bie të gjithë skemës së Bashës, i cili ka katapultuar njerëz pa marrë më parë OK nga lideri historik. Në gjithë këtë histori, janë dy gjëra shumë te thjeshta që Berisha i tregon hapur. Së pari që zonja Duma si humbëse e provuar nuk mund të jetë në zonën e tij elektorale dhe së dyti, që PD është në një kaos ku askush nuk e di ku do jetë në listë pasi Basha ka kthyer çdo formulë përzgjedhjeje përmbys.Dhe ky loqja i mer lajmet nga Byrektorja e pd ne katin e dyte elona meco e furnizon me te tille corbe ku dhe shpellkaret stalin zigur xixa Vrapojne per tu ushqyer

  2. Gerrmo , se nuk eshte 6.2 por me shume se 10 miliare . O kane vjedh keta te babziturit e rilindjes ose nuk ka vjedh njeri ne kete vend .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu