• |
ide | kryesore

Shikoni kush kryeson/ Numërohen mbi 17 mijë vota të diasporës në Kosovë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve në Kosovë po vazhdon numërimi i votave me postë apo votave nga diaspora. Deri më tani janë numëruar 17 159 vota nga rreth 56 910 vota të aprovuara nga diaspora.


Sipas të dhënave nga QNR (tabela e përditësuar rreth orës 19:00) rezultatet deri më tani janë si më poshtë:


LVV – 12,700 vota
PDK – 1,499 vota
LDK – 1,440 vota
AAK – 732 vota
NISMA – 162 vota

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve mbrëmë ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta.

Pas numërimit të 29 490 votave, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 14 939 vota. E dyta është Partia Demokratike e Kosovës me 4 997 vota.


4 Comments

  1. YMER GELBAZA KELLIRA PSE JA PUBLIKOJ DOSJEN E TURPIT TE FAMILJES SE EDI RAMES DHE TANI LEH SO ZAGAR I TREDHUR NGA BO**T NGA EDI RAMA thotë:

    MOS JA TREGONI KETO SHIFRA MERO GELBAZA KELLIRES SE DO TE PESOJ SULME NE TRU

    1. Ore ai mire keq e beri rrugen e kombit, po ky robqiri ca rruge beri pervec rruges se Surrelit qe shkon ke shpia e vet? O Bej, i ka ardhur dita te qerohet shoku Ramazon. Puna eshte qe dhe ato qe do vijne apo e pasojne, te qerohen jo pas 8 vjetesh por pas 1 viti nese na ngopin me projekte 3 D e me luge bosh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *