• |
ide | kryesore

Pandemia/ Dy fabrika vaksinash në Evropë marrin ‘dritë jeshile’

Arkiva, Lajme, Të fundit

Agjencia Evropiane e Barnave ka aprovuar dy fabrika për prodhimin e vaksinave Covid-19. EMA tha në deklaratë se kishte miratuar vendin e prodhimit Halix në Hollandë që bën vaksinën AstraZeneca dhe impiantin në Marburg, Gjermani, nga BioNTech / Pfizer. AstraZeneca kishte thënë që miratimi mund të çojë në dërgesat e para të BE deri në fund të këtij muaji.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu