• |
ide | kryesore

Kush fiton në 25 prill/ Del në Kosovë sondazhi i fundit për zgjedhjet në Shqipëri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kompania “Smith Research & Consulting” nga Izraeli ka realizuar një sondazh për zgjedhjet në Shqipëri që do të mbahen me 25 prill. Sipas këtij sondazhi të publikuar nga Indeksonline në Kosovë, Partia Demokratike me në krye me Lulzim Basha po prin para socialisteve të Edi Ramës. Sipas sondazhit, PD merr 46.1% të votave, kurse PS merr 42.4% dhe LSI ka 10.4%.


Gjatë sondazhit janë bërë edhe pyetje tjera. 56.4% e të pyeturve besojnë se Lulzim Basha do ta fusë Shqipërinë në BE, ndërsa vetëm 43.6% mendojnë se Edi Rama do ta realizojë këtë. 52.5% e përgjigjeve besojnë që Lulzim Basha do të ishte kryeministër më i mirë për Shqipërinë. 56.2% mendojnë që Shqipëria ka nevojë për një ndryshim të ri citon Indeksonline.


Kompania “Smith Research & Consulting” realizoi një javë më parë edhe një tjetër sondazh për Klan Kosova. Edhe ai nxirrte fitues Partinë Demokratike si fituese e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit me 44.7% të votave, 42.5% zgjodhën PS-në ndërsa 11.3% shkuan për LSI-në.

14 Comments

  1. Me mire te kishit nxier sonadazhin e
   IQIM PEKES.
   Lapsi ka filluar traditen e sondazheve jasht shqiperis, si ai sondazhi slloven qe e nxirrte lsi me 25 mandate.
   Shkurdhak ku do e fusesh koken me 26.
   Ca prralle do u tregosh shqiptarve.
   Aaa po,serisht ate shpikjen tende gjeniale.
   DILNI NGA PARLAMENTI, DORZONI MANDATET.

 1. Fatkeqesi qe rilindja ne rastin me te keq prap del mbi 40%. Ne nje vend me normal do ishte katandisur poshte 30%. Nuk do ishte detyrimisht gje e mire nje opozite aq e dobet por ne kete moment kemi domosdoshmeri jetike per ndeshkim dhe per mesim nga ndeshkimi.

 2. Bravo Berat Buzhala, na e nxore Bashen fitness me sondazhin tend,po llogaritjet ne terren tregojne krejt te kunderten.Mjafton te shoeshine si eshte katandisur Ilir Meta dhe e kupton se nga shkon fitorja.Edhe buzeqeshja e sforcuar e Lulit, do te zhduket pas 25 prillit dhe luli do te filloje te tregoje pjesen e tij te luanit, qe mezi po e mban ne kontroll nga strategjistet e fushates

 3. Fitoreeee
  Fitoreeeeee
  Fitoreeeeeeee
  Fitoreeeeeeeee Neri
  Kjo eshte per ty Neri, se ke lufuar ketu e je kacafytur me mish e me shpirt me rilindasit.
  Ca jan ata mbrojtesit e votave para teje.
  Neri hero
  Neri un uomo molto inteligente.
  Ah mor koqe kandari.

 4. Ok, paske bere ironi bilinguale. Ngjan e dobet por ceshtje shijesh.
  Gjithsesi, rendesi ka qe une voten time do e mbroj gje qe nuk eshte aq e lehte. Mes atyre qe do mbrojne voten e vet ka dhe heronj sepse do e bejne duke marre parasysh kosto te medha. Shpresoj te jene sa me shume. Ca te them tjeter

 5. Zgjedhjet i fiton PS, i manipulon dhe vjedh i gjati…pa vjedhje nuk i fiton kurre, por fo i vjedhi…ça ndryshon ksaj rradhe eshte qe duhet te kete perplasje, dhe do kete…
  Duhet te filloje ç’enverizimi, qe du bo kurre !!

 6. Shqupistat kane rra ne hall e po kapen pas fijes se kashtes.

  E provuan e kontrolloret ne Rinas.
  E bone ate talibanin e Kavajes si atentator te PS
  Furgona me cecen duke gjurmu per “vota te vjedhme”
  Sondazhe te Qim Pekes qe nxjerrin fituese PD.

  Nuk ju voto ju njeri me Haxhi Qamilsa joooooo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu