• |
ide | kryesore

Përcillet në banesën e fundit familja nga Gjilani që u helmua me kërpudha në Shqipëri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Përcillen në banesën e fundit 3 anëtarët e familjes nga Kosova që ndërruan jetë në Shqipëri pasi u helmuan nga konsumimi i kërpudhave. Ceremonia mortore për Elfete, Afrim e Ferzinaze Haliti u zhvillua në Gjilan nga ishte dhe familja.


Ata kishin mbledhur kërpudhat në pyll dhe i kishin konsumuar, teksa më pas pasi ndjenë shqetësime u paraqitën në qendrën shëndetësore të Manzës. Më pas, gjendja e tyre shëndetësore u përkeqësua më tej dhe thirrën ambulancën. Të tre nuk ia dolën, teksa familjarët e tyre pas vdekjes kanë hedhur akuza për neglizhencë nga mjekët në Shqipëri.


foto galeri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu