• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/ 71 raste të reja dhe dy viktima

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Autoritetet e Shëndetësisë në Kosovë njoftuan se në 24 orët e fundit Kosova ka pasur një rritje të rasteve me COVID-19. 71 të infektuar janë shënuar sot ndërkohë që një ditë më parë kishte 40.


Nga ana tjetër, vetëm dy pacientë, nga Mitrovica dhe Podujeva kanë humbur jetën nga COVID-19.


Sipas njoftimit, 173 pacientë kanë fituar betejën me virusin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu