• |
ide | kryesore

Koronavirusi në Shqipëri/ 37 raste dhe tre humbje jete në 24 orët e fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit, në Shqipëri zbulohen 37 raste të reja me COVID-19, ndërsa tre persona kanë humbur jetën.


Viktimat ishin nga Elbasani, Cërriku e Fieri, ku më i riu ishte 51 vjeç.


Më shumë raste sot pati Tirana 9, ndjekur nga Korça me 8, Shkodra e Vlora me nga 4 e Pogradeci me 3.

Numri i të shëruarve ka qenë i lartë pasi 1 mijë e 231 qytetarë, sipas njoftimit për mediatm kanë fituar betejën orët e fundit me COVID-19.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu