• |
ide | kryesore

Meghan dhe Harry kritikohen për emrin e vajzës: Është një strategji e mirëmenduar

-Instant, Paparazzi, Slider

Javën e kaluar ,Princ Harry dhe Meghan Markle mirëpritën në jetë fëmijën e tyre të dytë.


Cifti vendosi që ta quajnë vajzën Lilibet ‘Lili’ Diana Mountbatten-Windsor. Emri Lilibet  është një dedikim për mbretëreshën, pasi me këtë emër e thërrisnin me përkëdheli brenda familjes, ndërsa , Diana për të nderuar kujtimin e mamasë së tij. Mirëpo, së fundmi një  eksperte mbretërore është shprehur se vendimi i Harry dhe Meghan për t’i vendosur së bijës pseudonimin e mbretëreshës ishte një strategji e mirëmenduar.Sipas,Angela Mollard ata e bënë këtë gjë për të forcuar lidhjen me pallatin mbretëror, pavarësisht se kanë hequr dorë nga titujt mbretërorë.“Imagjinoj se ata përdorën emrin Lilibet për të forcuar markën Sussex, për ta lidhur më shumë me pallatin.“Është një emër personal. Është një emër me të cilin Philip, e quajti Elizabet.Por a mund ta imagjinoni nëse Mbretëresha do të kishte thënë jo, ata mund të kishin shkuar me Oprah dhe të ankoheshin”, deklaroi ajo.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.