• |
ide | kryesore

Kamionçina hyn në mes të paradës së LGTBQ, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur

-Instant, Lajme, Planet

Një person humbi jetën dhe dy të tjerë mbetën të plagosur pasi një kamionçinë hyri mes turmës së paradës së komunitetit LGTBQ që po mbahej në Florida. Ngjarja e rëndë ndodhi të shtunën në mbrëmje në Wilton Manors, kur parada e Stonewall sapo kishte nisur.


Sipas mediave, një makinë që ndodhej në radhë me mjetet e tjera në paradë doli me shpejtësi nga rreshti dhe përplasi pjesëmarrësit. Ende është e paqartë nëse akti ishte i qëllimshëm. Kryebashkiaku Dean Trantalis e konsideroi incidenti një akt terrorist kundër komunitetit LGTBQ, ndërsa mësohet se shoferi ka thënë që nuk kishte qëllim të vriste njeri, por thjesht këmba i ngeli mes pedalit të gazit dhe atij të frenave.

1 Comment

  1. ….”The driver of the truck reportedly told police that his foot became stuck between the gas pedal and the brake, causing him to lose control of the vehicle.
    The Fort Lauderdale Gay Men’s Chorus issued a statement to WLPG confirming that the driver is a member of the choir, as were to two men hit by his vehicle…”

    Kur i perktheni lajmet bejeni komplet mos e nxirni si sulm se nuk ishte…ishte AKSIDENT!
    Shoferi ishte pjese e parades, ishte gay, ishte pjese e te njejtes shoqate kori gay me viktimat dhe deklaroi se i ngeci kemba te pedali gazit.
    Jeni bo papagalle te manipulimit te lajmit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *