• |
ide | kryesore

‘Rick and Morty’ vjen me një sezon të ri

-Instant, Stil

Një vit pas Sezonit 4, “Rick and Morty” rikthehet swrish me Sezonin e 5-tw.


Nemesi i Rick Z. Nimbus është kthyer në “Darka e Mortit Rick Andre”, një interpretim i “Darka ime me Andre”.


Morty kishte zbarkuar anijen e Rick-ut në oqean dhe z. Nimbus vjen në përpjekje për të bërë paqe. Në vend të kësaj, Rick e kalon shfaqjen duke u përpjekur të shmangë një luftë me të. Beth dhe Jerry përpiqen përsëri për romancë pas një sërë pasojash sezonin e kaluar dhe Morty përpiqet të afrohet me Jessica, me të cilën ai ka një takim në të njëjtën natë të darkës me Nimbus. Ai përfundon me Morty duke kapërcyer mbrapa dhe me radhë në një dimension tjetër për të marrë verën e Jessica ndërsa Rick bërtet që ai të ndihmojë.

Vera nuk ka shumë prani në këtë episod, megjithëse ajo shkon në Hendekun e Mariana për të gjetur një guaskë deti i cili është burimi i fuqisë së Nimbus.

Episodet e reja të premierës “Rick and Morty” në Adult Swim të Dielave  në 11 / 10c p.m.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu