• |
ide | kryesore

Pas ndalimit për përdorimin e rrjeteve sociale, Trump do të padisë Zuckerberg dhe Dorsey

-Instant, Lajme, Planet

Ish-presidenti Donald Trump do të fillojë një proces gjyqësor ndaj pronarëve të Twitter dhe Facebook, Jack Dorsey dhe Mark Zuckerberg, pasi i ndaluan përdorimin e rrjeteve sociale.


Trump pritet të mbajë një konferencë për shtyp këtë të mërkurë.


Paditë thuhet se do të përqendrohen në atë që Trump pretendon se është një model paragjykimi ndaj mbështetësve të tij në rrjetet sociale.

Trump u ndalua nga Facebook dhe Twitter pas sulmit në Capitol në fillim të këtij viti, me arsyetimin se nxiti protesta të dhunshme për mos certifikimin e zgjedhjeve për president.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu